SportNem sok hiányzott

2014. február 24., hétfő
 
Nem sok hiányzott

Igazi rangadót játszott szombaton az EnterHód Vásárhelyi KS. A negyedik helyen álló vendégcsapat sokáig vezetett, de a végig rendkívül kiélezett csatában végül négy pontos vereséget szenvedett a harmadik helyen álló egri főiskolások otthonában.

 

 


Ezúttal is remek védekezéssel kezdett a Kosársuli, a hazaiak alig jutottak dobólehetőséghez. Vas Péter két triplája után Czibere is bevert egyet, így gyorsan összejött néhány pontos vásárhelyi előny (6-12). A Kosársuli centerposzton sokkal erősebbnek tűnt, de Utasi Gábor tanítványai nem tudták kihasználni ezt a lehetőséget. A második negyedben azután beindult az egri Máté Balázs, aki szinte egyedül megfordította az eredményt (17-16). Vejinovics pontjaival ismét a vendégeknél volt az előny (23-24), majd a félidő döntetlennel (29-29) zárult.

 

Úgy tűnt, hogy a szünet jót tett a vásárhelyieknek, hiszen Vas és Kukla tripláival pillanatok alatt hét pontra elhúztak (31-38), sőt előnyüket a negyed közepéig még növelni is tudták (37-48). A cserék azonban az egrieknél jöttek be jobban, 42-48, majd 47-50 lett az eredmény. 

A negyedik negyed ezúttal sem sikerült a vásárhelyi csapatnak. Czibere ugyan gyorsan dobott egy újabb triplát, de utána 5 perc kosárszünet következett, és a hazai csapat nemcsak fordított,  de el is húzott (59-53). Ehhez hozzájárult a támadásban elkövetett hibákon kívül jónéhány vitatható bírói ítélet is. Az utolsó három percben mindent megpróbáltak a vásárhelyiek, de sorra kimaradtak még a büntetők is. Varga Dániel révén kapaszkodott a Kosársuli, sőt Czibere büntetői után felcsillant a remény az egyenlítésre (61-58), de az utolsó próbálkozásaik is kimaradtak, így a remélt Kosársuli bravúr is elmaradt.

 

EKF-Eger-HÉSZ SE – EnterHód Vásárhelyi Kosársuli 66-62 (8-12, 21-17, 18-21, 19-12)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Eger, 100 néző. Vezette: Sallai I., Balogh Gy., Lengyel Á.
Vásárhely: VEJINOVICS 11/3, Czibere 13/9, VAS 15/12, Varga 6, Gruda 2. Csere: Kukla 6/6, Mócsai 4, Széll 2, Rostás I. 3. Edzők: dr. Elek András, Utasi Gábor.

 

dr. Elek András edző: "Csak dicséret illeti a csapatot a remek védekezésért és a töretlen küzdőszellemért. Nem sok hiányzott a sikerhez."

 
 
Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE
 

Olvassa el ezt is!

Menni vagy nem menni? - Iskolaérettség

Menni vagy nem menni? - Iskolaérettség

Mint minden évben, a vásárhelyi szülők körében most is fellángol a vita, menjen vagy ne menjen iskolába, aki év közben tölti be 6. életévét? Nehéz a döntés, sok a kérdés, és még több a különböző szemléletű válasz.

Aranyérem a Magyar Válogatott tagjaként

Aranyérem a Magyar Válogatott tagjaként

A Magyar Taekwondo Válogatott tagjaként a vásárhelyi Berei Béla aranyérmes lett a 7. Slovenia Open Nemzetközi Taekwondo Bajnokságon. Képekkel!
Indul a buli

Indul a buli

Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 

És ezt már olvasta?

Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 
Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.