SportAranyérem a Magyar Válogatott tagjaként

2014. február 23., vasárnap
 

Február 22-én Mariborban rendezték a 7. Slovenia Open Nemzetközi Taekwondo Bajnokságot. A Magyar Taekwondo Válogatott tagjaként részt vett a versenyen a hódmezővásárhelyi Berei Béla, a Máté Taekwondo Egyesület versenyzője.

 

Fotók: Berei Béla


Magassága és súlya alapján a -49 kg-ban lépett pástra. Berei Bélának olasz, szlovén, macedón és horvát ellenfelekkel kellett megküzdenie.

A helyszíni beszámolók szerint nem voltak jó esélyei, hiszen az összes fiú egy évvel idősebb, és nehezebb volt a magyar versenyzőnél. Ezzel szemben nemhogy kikapott volna, hanem  súlycsoportjában aranyérmes lett és a 73 benevezett versenyző közül ő nyerte el a Legjobb Kadett Fiú Versenyző különdíjat is.

Máté Zsolt, a Máté Taekwondo mestere heti öt napban foglalkozik Berei Bélával, hiszen ez a verseny is a júliusban Bakuban rendezendő Kadett Világbajnokság egyik felkészülési állomása volt.

 

Máté Zsolt mester tanítványa újabb érmes helyezéssel öregbítette a Máté Taekwondo hírnevét, amely mint ismeretes február 21-én a koreai Do Dance Táncegyüttes fellépése előtt tartott bemutatót a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színpadán.

 

Olvassa el ezt is!

Menni vagy nem menni? - Iskolaérettség

Menni vagy nem menni? - Iskolaérettség

Mint minden évben, a vásárhelyi szülők körében most is fellángol a vita, menjen vagy ne menjen iskolába, aki év közben tölti be 6. életévét? Nehéz a döntés, sok a kérdés, és még több a különböző szemléletű válasz.

A matek rabjai és a többiek

A matek rabjai és a többiek

A matektanárok kedvence lesz a matek rabjainak csoportját megörökítő kép. Az még kérdéses, az okostelefont nyomogató "parti arc" hat vagy hétéves volt? Fotótudósítás!
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői

HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 

És ezt már olvasta?

Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
 
Jelentős összegből megújulhat a belváros
Jelentős összegből megújulhat a belváros A Belváros keleti részének átfogó megújítása kezdődhet meg Hódmezővásárhelyen az új, kétszintes parkolóház megépülésével az Ótemplom közelében.
 
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.