
Előzetes letartóztatásba került az a férfi, akit felfegyverkezve elkövetett jármű önkényes elvételének bűntette és fogolyszökés bűntettének megalapozott gyanúja miatt vett őrizetbe szombaton a rendőrség. A bíróság döntése alapján M. László gyanúsított előzetes letartóztatása április 25-ig tart, amennyiben jogerőre emelkedik.
Megírtuk, március 22-én 17 óra 54 perckor Szegeden, a Mars téri buszpályaudvaron beszállt a sértett által vezetett taxiba, amellyel a gyanúsított először az algyői hídhoz vitette magát, majd ezt követően egy hódmezővásárhelyi címet jelölt meg. Miután Hódmezővásárhelyre értek, még el kívánta vitetni magát Mártélyra, azonban a taxis ezt már nem vállalta, majd M. László szétnyitotta kabátját és azon kijelentés közepette, hogy „márpedig megyünk Mártélyra”, nyomatékként egy 12 cm pengehosszúságú kést vett elő, melyet a taxis felé tartott.
A fenyegetett helyzetben lévő taxis a járműből kiugrott, azonban a jármű motorját nem tudta leállítani, illetve az indítókulcs kivételére sem maradt ideje. Ekkor a gyanúsított átmászott a vezetőülésbe és elhajtott Mártély irányába. A sértett eközben megállított egy járművet, és a vezető telefonjáról értesítette a rendőrséget. A kiérkező rendőrök a Tisza töltésen feltartóztatták a gyanúsítottat, és a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságra előállították. M. László a Szegedi Rendőrkapitányság fogdájába átszállítása közben - jelezte, hogy kimenne a mosdóba ezért a kísérésével megbízott rendőr levette róla bilincse és a vezetőszíjat, mire a gyanúsított kifutott a kapitányság épületéből, azonban a rendőrök elfogták.
A gyanúsított által megvalósulni látszó bűncselekmények egyike kiemelkedő tárgyi súlyú (két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő), valamint őrizetbe vételét követően szökést kísérelt meg, így alappal lehet tartani attól, hogy szabadlábon hagyása esetén a hatóságok elől elszökne vagy elrejtőzne, valamint a további eljárási cselekményeken való részvétele nem lenne biztosított, ezért előzetes letartóztatása mindenképpen indokolt.
A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, míg a gyanúsított és védője fellebbezést jelentettek be szabadlábra helyezés érdekében, így a végzés nem jogerős.