




Nagysikerű est volt január 30-án, szerdán a hódmezővásárhelyi Németh László Városi Könyvtárban. Többszörösen is sikeres, hiszen annak ellenére, hogy a szervezésre rövid volt az idő, telt ház előtt zajlott fényesi Tóth János estje, beszélgetőtársával Fehér Józseffel, akinek a napokban a Magyar Kultúra Lovagja címet adományozták.
Fotók: VH
Siker volt Fehér József számára is, egyfajta belső siker, hogy az est során lehetősége adódott megosztani a közönséggel gondolatait, alkotói ars poetica-ját. Mint a Vásárhelyi Híreknek elmondta, öröm töltötte el, hogy a közönség soraiban sok kedves vásárhelyi ismerőst látott, de Szegedről is eljöttek, sőt Marosleléről is, ahol – mint mondta – népművelőként, művelődési ház igazgatóként dolgozott, és ahonnan nagyon nehéz szívvel jött el. Mint mondta, ezek a gondolatok eszébe is jutottak, amikor fényesi Tóth János a „Merre menjek„ című verset idézte. Fehér József azt is hozzátette, számára a továbbra is járható útirány az irodalom, ahol „alkotásaimmal szeretném az emberséget éreztetni.”
Január 30-án a Nap és szív címet viselő est házigazdája fényesi Tóth János a budapesti irodalmi berkekben jól ismert személyiség. Két megjelent könyve mellett rendszeresek a Zila Kávéház – Krisztina Cukrászda pódiumán a Kávéházi Estéi. A vásárhelyi lakossá lett fényesi Tóth János irodalomszervezőnek, előadónak tavaly szeptembertől a Németh László Városi Könyvtárban vannak havonta a budapestihez hasonló estéi. Mint azt a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a tegnapi est viszont rendhagyó volt. „Amikor hírét vettem, hogy Fehér József írótársam – városunkban ez idáig egyetlenként- Kultúra Lovagja címet érdemelt ki, megkerestem alkotótársait, előadókat, művészeket, hogy készítsünk egy meglepetés estet. Mindenki első szóra igent mondott. A tisztelet, szeretet az mely az egész estet végigkísérte, és akkor itt megemlíthetem az ünnepelt elérzékenyültségét, a szépszámú közönség műsor közbeni tetszésnyilvánítását is egyben.” mondta az est házigazdája.
Hozzátette, „emberien természetes este volt. József barátom szép ízes magyarságával beszélt szülőhelyéről, családjáról. Szóba került Simai Mihály József Attila díjas költő, aki tulajdonképpen elindította, pártfogolta irodalmi pályáján. Az elhangzott művek szép példáját adták annak, hogyan lehet megtartani, megőrizni mindazt, aminek a mai napig helyének kellene lennie az iskolákban, a médiákban, hétköznapjainkban, a közéletben, amit olyan szavakkal jellemezhetünk, mint tisztesség, őszinteség, alázat. Fehér József mindezt birtokolja.”
Kapcsolódó cikkünk:
Fehér József a Magyar Kultúra Lovagja