SportNagyarányú vendéggyőzelem

2021. május 17., hétfő

Nagyarányú vendéggyőzelem

Vasárnap a Monort fogadtuk az NB III-as bajnokság 36. fordulójában. Megsemmisítő vereséget szenvedtünk.

Fotó: Fejes Loretta

A kiesés elleni HFC-s küzdelmek néhány héttel ezelőtt kellemes fordulatot vettek. Jó játékkal, olykor bravúros pontszerzéseket könyvelhetett el csapatunk. Az előző héten szerdán azonban a Majosi SE vendégeként vereséget szenvedtünk és fontos pontokat hullajtottunk. A terv az volt, hogy vasárnap a Monor ellen kijavítjuk a hibát – ez azonban sajnos távolról sem jött össze.

Immáron Bacsa Zsolt és Ludánszki Bence vezényletével készültek a mieink a találkozóra, ami katasztrofálisan indult. A második percben félpálya közepéről, a jobb szélről végezhettek el szabadrúgást a vendégek. A lehetőség messze volt a kapunktól, Farkas Ádám viszont remekül ívelt középre, ráadásul Barthel Gábor tökéletesen csúsztatott bele, hamar hátrányba kerültünk.

Felocsúdni is alig volt idő, már Talabér Attila találata is a kapunkban táncolt, egy újabb pontrúgás után süllyedtünk tovább a slamasztikában.

Ezt követően akadtak lehetőségeink, Molnár Ádin és Bata Kristóf is helyzetbe került, sajnos azonban a szépítés nem jött össze.

Ez a félidő végén bosszulta meg igazán magát, egy újabb pontrúgást követően ismét Barthel talált be, majd a félidei sípszó előtt Annus Árpád szerzett két gyors gólt. 5-0-nál jöhetett a szünet.

A fordulás után cserékkel igyekeztünk frissíteni, de a gödörből nem sikerült kimászni, ráadásul a második felvonás utolsó negyed órájában ismét fölénk kerekedett a Monor. Kiharcoltak egy büntetőt, amelyet a vendégek kapusa, Bozsó értékesített, majd bő 5 perc múlva Annus szerezte meg saját maga harmadik, csapata hetedik gólját.

Megsemmisítő vereség lett a vége, veszve azonban még nincs minden. Ami viszont biztos, hogy a következő két mérkőzésen a győzelem lehet a célunk. A Dabas ellen és a hozzánk hasonlóan a bennmaradásért harcolós Dunaújvárossal szemben sem lesz ez könnyű.

NB III Közép csoport, 36. forduló

Hódmezővásárhelyi FC – Monor 0-7 (0-5)

HFC: Weszelovszky, Zahorán, Tóth, Huszár, Váradi, Bata, Molnár, Mezei, Orosz, Forró, Tapiska
Csere: Kandó, Gyüre, Povázsai, Orovecz, Katona, Bojtos, Rau
Edző: Bacsa Zsolt

Gólszerzők: Annus (3), Barthel (2), Talabér, Bozsó

Nyilatkozat: „Az első félidőben három pontrúgásból gólt kaptunk, ami pecsételte a sorsunkat. Szétesőek, figyelmetlenek voltunk, rosszul játszottunk. Mennünk kellett az eredmény után, amit aztán ki is használtak a vendégek. Megérdemelt győzelmet arattak, ami most nekünk nagyon fájó.”

Az egyesület a Dabas elleni mérkőzésre ingyenes szurkolói buszt indít, a belépőjegyet is egyesületünk állja. A busz vasárnap 13:30-kor  indul a stadionból. Az utazáshoz védettségi igazolvány és személyi igazolvány szükséges, valamint jövő csütörtökig név megadásával regisztrálni kell a gyurkilevente@gmail.com e-mail címen.

VH-Szeri Csaba

Nagyszerű hangulat a Hódtóban

Visszatértek a nézők a Hódtóiba, ezzel párhuzamosan végletekig kiélezett meccsen szerezte meg a Kosársuli a Zöld csoport 7. helyét.
Százéves gramofon a Tornyai-múzeum kirakatában

Egy vásárhelyi család padlásáról került elő a több mint 100 éves hanglemezlejátszó készülék. Több hónapos szakszerű munkával tették működőképessé.
Tél utáni tragikus füstölgés

Ez a tél sem volt kivétel. Arányaiban Hódmezővásárhely is hozzájárul ahhoz, hogy majdnem annyian halnak meg nálunk évente a légszennyezők miatt, mint Kínában.
Megvan a háromnapos kiállítás idei dátuma

Ősszel rendezik meg az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda napokat, valamint lesz Juhásztalálkozó is.

Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese
Kazinczy-érmes lett a vásárhelyi Szántó Emese A Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” versenyt, amely az eltelt hat évtized során országos mozgalommá vált.