KözéletMinden a kerékpárosokért!

2014. május 8., csütörtök
 
Minden a kerékpárosokért!

A hódmezővásárhelyi kerékpárutak építésére, felújítására nyert pályázat egyik hozadéka egy közel egyhónapos közlekedési ismeretek elmélyítését szolgáló program, amelyben a város általános és középiskolásai vesznek részt.

 

 

Fotó: VH


„Ez a most folytatódó kerékpárút építés és ez a szemléletformáló program is csak erősíti, hogy Vásárhely megérdemelten nyerte el másodszor is a ’Kerékpárosbarát település’ címet” – mondta sajtótájékoztatója bevezetőjében Molnárné Kecskeméti Rita. A települési képviselő arról beszélt, hogy a Bringasuli elnevezésű program célja a szemléletformálás, amelyhez oktatási anyagok készültek.

 

Mint mondta, a prezentációs anyagok a korcsoportoknak megfelelő tartalommal készültek, az alsó és felső tagozatosok, és a 9-11. osztályosok számára. Ezen a héten a Városháza dísztermében továbbképzéssel egybekötve adták ki az iskolák osztályfőnökeinek az összesen 6000 példányban elkészült oktatási segédanyagokat.

A résztvevő iskolákban, osztályokban a pedagógusok ezek segítségével megtartják az előadásokat, majd az előadások zárásaként 20 kérdésből álló tesztlapos felmérés lesz.     

Molnárné Kecskeméti Rita kiemelte, hogy fontosnak tartják a szülők bevonását is, így számukra is kidolgoztak egy kifejezetten felnőtteknek szóló tesztlapot, amelynek fő kérdései a szülő gyermek kapcsolat a közlekedésben. A tesztlapokat május 26-ig kell visszaküldeni

 

Az is elhangzott, gyakorlati képzésekre, illetve versenyre is sor kerül az iskolák, illetve az osztályok között. Azok a diákok, akik a legkomolyabban veszik a programot, illetve legjobban szerepelnek a tesztlapok kitöltésében, részt vehetnek a Bringasuli gyakorlati részében, amelyet Road show formájában az alsósoknak június 2-án, hétfőn a Strandparkolóban, a felsős általános iskolásoknak június 4-én szerdán a Városi Stadionban, a 9-11. osztályosoknak pedig június 5-én csütörtökön a Sportcsarnokban tartják. Az elért pontok alapján korcsoportonként az első három legjobb eredményt elérők díjazásban részesülnek. Minden résztvevő oklevelet kap.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Örülhetnek a vásárhelyi kerékpárosok

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Tolvaj garázdálkodott a vásárhelyi kollégiumban

Tolvaj garázdálkodott a vásárhelyi kollégiumban

Súlyos, az első becslések szerint közel félmilliós lopás történt a hódmezővásárhelyi kollégiumban. A Rendőrség keresi a tettest.
Nyári diákmunka új lehetőségekkel

Nyári diákmunka új lehetőségekkel

Idén nyáron végre minden középiskolás diák és alapképzésből kikerülő, de tanulmányait nappali tagozaton folytató hallgató többi diáktársával együtt élvezheti a diákoknak járó jogokat.
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben

Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben

Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 

És ezt már olvasta?

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.