SportMegvédte országos bajnoki címét Szűcs Noémi

2016. július 31., vasárnap
 
Megvédte országos bajnoki címét Szűcs Noémi

A hétvégén Székesfehérváron találkoztak a legjobb magyar atléták. Július 29-31-ig ismét a székesfehérvári Regionális Atlétikai Központban mérte össze tudását a hazai atlétika krémje, a bajnokság az utolsó hazai megmérettetés a riói olimpia előtt.

 

 

 

 


Az eseményen, a 121. Atlétikai Magyar Bajnokságon a legnagyobb magyar sztárok, így Baji Balázs, Kővágó Zoltán, Márton Anita és Pars Krisztián is elindult és természetesen a vásárhelyi Hódiák SE sportolói sem hiányozhattak az év legnagyobb atlétikai megmérettetéséről.

Az is kiemelendő, hogy a versenysorozat presztízse is visszaállt, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy néhány nappal a XXI. nyári ötkarikás játékok előtt minden pályaversenyző olimpikonunk rajthoz áll.” – mondta a verseny előtt Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke..

A háromnapos bajnokságon 17 egyéni és 2 váltó versenyszámot rendeztek meg mindkét nemnek. A 17 egyéni versenyszám közül 15 számban, kizárólag szinttel rendelkező versenyzők nevezése került elfogadásra. Így a bajnokságra 52 egyesület 282 egyéni férfi és 216 egyéni női nevezés érkezett. Az egyik érdekelt a vásárhelyi Hódiák Se. három sportolója: Kovács Leila, Szűcs Noémi és Vörös Márk volt.

Természetesen mindhárman a legerősebb versenyszámaikban indultak, és igen szép eredményekkel tértek haza.

 

A székkutasi Kovács Leila gerelyhajításban indult, és a döntőbe jutva 43,86 méteres dobásával a 8. helyen végzett. Edzője Héja Antal a Vásárhelyi Híreknek elmondta, eredménye azért is figyelemre méltó, mert a Pécsi Egyetemen tanuló és közben munkát vállaló Kovács Leila korlátozott edzési lehetőségei ellenére a hazai gerelyesek táborának legjobbjai között végzett.   

 

Vörös Márk 1500 méteres síkfutásban indult, de a 3:54.43 -as idő nem volt elég a döntőbe jutáshoz, így ő a 9. helyen végzett.

 

Szűcs Noémi idén sem hagyhatta ki az Országos Bajnokságot, amelyen 400 méteres gátfutásban indult.

Mint arról írtunk 2015-ben Szűcs Noémi 59:33- as idejével és ezzel országos bajnoki címével beírta nevét és a Hódiák SE. nevét Hódmezővásárhely sporttörténetébe.  

Idén nagyszerű futással, igaz a tavalyi időeredményénél valamivel rosszabb: 1:00:33-al utasította maga mögé ellenfeleit, és így ismét felállhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Szűcs Noémi a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a verseny előtt aggódott, mert nagyon zavaró volt hogy erős szél fújt, ezért aztán még jobban örül, hogy ismét első lett.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Új fejezet Vásárhely sporttörténetében

 

 

 
 
B.Sz.Z
 

Olvassa el ezt is!

Gripenek hozták a frászt a lakosságra

Gripenek hozták a frászt a lakosságra

A robbanások ereje olyan nagy volt, hogy beleremegtek az ablakok is. Hódmezővásárhely ebből kimaradt, bár a vadászgépek elrepültek a település felett is.
Szélvihar-állók az új molinók

Szélvihar-állók az új molinók

Az óriási népszerűségnek örvendő tűzfalfestés nem volt alternatíva, de a most kihelyezett molinók már különleges anyagból készültek.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Rolleres balesete Vásárhelyen

Rolleres balesete Vásárhelyen

Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 

És ezt már olvasta?

A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.