KözéletMegnyílt Vásárhelyen az új Járási Hivatal

2015. október 16., péntek
 
Megnyílt Vásárhelyen az új Járási Hivatal

Az állampolgárok ügyeinek intézésére is kitért Lázár János pénteken, Vásárhelyen, az Ady Endre utca 14. szám alatt megnyílt Járási Hivatal avatásakor.

 

 

 

 

 

A kormány a közigazgatás átalakításával azt akarja elérni, hogy az emberek olcsóbban, gyorsabban és egyszerűbben intézhessék ügyeiket - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Hódmezővásárhelyen.

 

Nem könnyű ez a feladat, hiszen régi szokásokat kell megváltoztatni - mondta Lázár János, a Hódmezővásárhelyi Járási Hivatal és az új kormányablak átadó ünnepségén.         Akkora a távolság a jelen és az általunk megálmodott jövő között mint amilyen messze áll a munkásőrség szellemisége a mai kormányablakoktól - fogalmazott a térség országgyűlési képviselője arra utalva, hogy a járási hivatal épületét egykor a munkásőrség számára emelték.

A kormány kedden dönthet arról, hogy 2016. január 1-jétől összességben tízmilliárd forinttal csökkennek az eljárási illetékek, díjak - közölte a politikus.

Hozzátette: ezt követően nyújtja be azt a törvényjavaslatot, amely végső formába önti a választók akaratát, hiszen a járási hivatalokban 390 ezren mondták el véleményüket, mely díjakat kellene csökkenteni a közigazgatás területén.

Magyarország tízmillió lakosának 23 millió ügye van évente. Annak érdekében, hogy ezek intézése gyorsabbá váljon 197 járásban összesen 278 kormányablak várja majd az ügyfeleket. Ezek közül mintegy 160 meg is nyílt már - mondta.

A kétezerféle ügy közül jelenleg négyszázat intézhetnek el az állampolgárok például a hódmezővásárhelyi kormányablakban. A kormány kedden arról is tárgyal, hogy 2018-ra valamennyi állami ügy intézésére lehetőség legyen a kormányablakokban - tudatta a miniszter.

A járási hivatalok 35 ezer dolgozójának véleményét kérték ki arról, mi az, ami egyszerűbbé tehető. E tapasztalatok alapján készült el az a száztíz törvényt érintő javaslatcsomag, melyet tárgyal az országgyűlés - közölte Lázár János.

A politikus tarthatatlannak nevezte, hogy évente 1,3 millió olyan ügy van, melyet a magyar állam 60 napon belül nem tud elintézni. Ezért bevezetik az "abszolút 60 napos határidőt", amely azt jelenti, amennyiben e határidőn belül az állam nem válaszol meg egy kérdést, kérelmet, lemond arról, hogy véleményt nyilvánítson, s automatikusan az ügyfélnek van igaza - tudatta a Miniszterelnökség vezetője.

Azért, hogy a közigazgatás valódi kiszámítható, stabil jövőt kínáljon, a területi közigazgatásban dolgozók számára bevezetik az új életpályát, amely 2016. július 1-jétől minimum 30 százalékos béremeléssel jár - mondta Lázár János.

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben írtunk az egykori Corvin Szakképzőt, illetve a Városi Televíziót kiszolgáló épületben kialakított Járási Hivatal és benne teljes körűen a Kormányablak várja az ügyeket intézni szándékozókat..

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Ingyenes okmányok 

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Gyermekkarácsony 2015-ben is

Gyermekkarácsony 2015-ben is

Idén nem csökkent a Gyermekkarácsonyra meghívott vásárhelyi gyerekek száma. Tavalyival megegyező számú családot lát vendégül a város.

Kívülről is megújult az egykori Korzó Mozi

Kívülről is megújult az egykori Korzó Mozi

Az igen lepusztult belső tereket már felújította a helyi Hit Gyülekezete. Most megújult Vásárhely egyik legismertebb helyi védettségű épületének homlokzata is. Külső belső képekkel!
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 

És ezt már olvasta?

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.