A tavalyi hódmezővásárhelyi képzőművészeti szimpózium ihlette alkotásokból, április 13-án szombaton délben nyílt kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
Másfél évtizeddel ezelőtt hívták életre helyi művészek – Hódmezővásárhely városának támogatásával – a képzőművészeti szimpóziumot, amelynek célja, hogy a nagy múltra visszatekintő vásárhelyi festőiskola hagyományaira támaszkodva és ezeket újraértelmezve szülessenek sokszínű alkotások a rendezvényen résztvevő művészek kéthetes együtt gondolkodásának eredményeként.
A tavaly novemberi szimpózium ideje alatt tizenegy alkotó által készült több mint negyven műve tekinthető meg a Tornyai János Múzeum három földszinti termében.
Az érdeklődők sokszínű és izgalmas válogatást láthatnak a különböző alkotói szemléletekből – mondta a megnyitón Nagy Imre igazgató. A művészek a vásárhelyi realista hagyományokra építve, de azt széles skálán értelmezve vonultatják fel munkáikat. A kiállított művek között szerepelnek többek között Sonkoly Tibor pontos, szinte fényképszerű emberábrázolásai, feltűnnek Zoltai Attilának témaválasztásukban a vásárhelyi hagyományokhoz visszanyúló tájképei. Egyes alkotásokat az oldottabb festőiség jellemzi, de a nézők megtekinthetnek expresszív vagy éppen elvont festményeket és grafikákat is, például Nagy Nándor műveit.