Remekül érezte megát mind a 25 gyerek az Erzsébet Kórház L épületében kialakított a Környezeti Információs Központban.
Fotók: VH
Február 12-én első alkalommal jöttek össze a város óvodáiból azok a kreatív és a világ dolgaira különösen fogékony nagycsoportosok, akiket az óvoda javasolt a Zöldbúvár Tehetségműhelybe.
„A Környezeti Információs Központ kiemelt feladatának tekinti, hogy már kiskorban megkezdődjön a környezeti nevelésre hangolás. Egy speciális élménypedagógiai módszerrel igyekszünk megtalálni azokat a gyerekeket, akik nagyobb érdeklődést mutatnak társaiknál. Ez program a tehetségkutatásnak egy jó alapja lesz”- mondta Walterné Böngyik Terézia a Központ vezetője a Vásárhelyi Híreknek.
Miután mindegyik gyerek megkapta a nyakba akasztható és nevét viselő jelzést, ki-ki érdeklődésének megfelelően rávetette magát a természetismerethez tartozó eszközökre. Persze a valós helyzet helyett, most csak játékos formában ismerkedtek a rovargyűjtővel, a mintavételi hálóval, a távcsővel és még egy sor eszközzel, természettudományos könyveket nézegettek. A kreativitás jegyében térképen jelöltek meg helyeket, rajzolással, kivágással posztert készítettek. A foglalkozást vezető két pedagógustól pedig feladatokat kaptak.
A foglalkozásokat vezető Bozókiné Szabó Ildikó által kidolgozott programban a kiválasztott gyerekek komplex foglalkozásokon vesznek részt, amibe többek között a környezeti ismeretek, kreatív gondolkodás, felfedezés, ábrázolás tartozik. A program külön érdekessége, hogy lokálpatrióta, vagyis Hódmezővásárhely helyi sajátosságainak figyelembe vételével íródott.
„Óvodás korban nem beszélhetünk még arról, ki miben, milyen tehetséges. Nincs még kialakulva az érdeklődése. Ezek a foglalkozások éppen arra alkalmasak, hogy a különböző témák iránt fogékony gyerekeket megpróbáljuk az őket érdeklő területen továbbfejleszteni,”- mondta Bozókiné Szabó Ildikó. Hozzátette, folyamatosan tartani fogják a kapcsolatot a szülőkkel és az óvodával, hogy együttes tapasztalataik alapján orientálják a gyerekeket az egyes témák iránti.
A február 12-én délután tartott első foglalkozás végén érezni lehetett, kevésnek bizonyult az egy óra: többeknek nehezen akaródzott hazaindulni. A gyerekek elmondása szerint csupa izgalmas és érdekes dologgal ismerkedtek meg már az első alkalommal.