SportMegerősödött Kosársuli

2013. szeptember 30., hétfő

Megerősödött Kosársuli

Nem jelentett problémát az alaposan megerősödött Kosársuli csapatának a szolnoki fiatalok elleni mérkőzés. A csaknem teltházas nézőtér előtt lejátszott meccsen az első perctől kezdve Drahosék akarata érvényesült.

Voltak ugyan hibák - úgy támadásban, mint védekezésben - de a legnagyobb gondja az volt a vásárhelyi edzőpárosnak: hogy tud mind a 12 kiváló kosarasának megfelelő játéklehetőséget biztosítani.

Két perc alatt három támadásból 8 pontot dobtak Drahosék, miközben egyet sem kaptak. Rögtön időt is Zorán Kmézics, a szolnokiak edzője - sikerrel (8-4). Vas Péter azonban nem tudott dobást hibázni, így 17-4-re nőtt a hazai előny. 19-8 után a fiatal Rostás Imre percei következtek, öt szerzett pontjával 24-8-ra zárult a negyed.

A második tíz percben már több hiba csúszott a játékba, de a csapat mentségére szolgáljon, hogy a legkülönfélébb összeállításban játszottak. Drahos és Gruda révén 40-15 lett az eredmény, de a figyelmetlenebbé váló védekezés és a nem túl fegyelmezett támadások miatt lecsökkent az előny. Így is nem várt különbségű eredmény állt a táblán szünetben: 43-23.

A szünet a szolnoki fiataloknak tett jót, az alapos fejmosás után magukra találva egálra hozták a második félidő elején a következő nyolc percet. (50-31, majd 58-40) Ebben az időszakban Nyilas játszott jól és eredményesen. Feltűnő volt, hogy a tavalyi idény legjobb vásárhelyi játékosa, Marko Marinkovic mennyire nem találta a helyét. Mentségére szolgáljon, hogy félig  még sérült, de a hat kihagyott dobás azért így is sok. A játékrész végén a visszaállt Vas újabb pontjaival sikerült kicsit növelni az előnyt.

Az utolsó tíz perc (az addig bizony gyengélkedő) Cziberéé volt, aki öt perc alatt bevágott három nyolcméteres triplát, majd egy szép betöréssel növelte pontjai így meglett a "közte harminc": 77-47.

Az utolsó percekben Rostás Gábor brillírozott: szerzett labdákból gyorsan összekapart öt pontot - pedig még ziccert és büntetőt is hibázott.

A 84-53-as végeredménynél többet mond a statisztika, mely szerint a Kosársulinak 113 VAL érték jött össze (Drahosnak 27, Vasnak 24), míg a szolnoki csapatnak mindössze 30...

EnterHód Vásárhelyi KS – Szolnoki Olaj KK u23  84-53 (24-8, 19-15; 19-17, 22-13)

Hódtói Sportcsarnok, 400 néző - vezette: dr. Varga, Torzsa és Borgula

Kosársuli: DRAHOS 12/6, Czibere 14/9, VAS 17/3, Mócsai 3, Gruda 7,
csere - Nyilas 7/3, Kukla 3, Rostás I. 5, Vejinovic 4, Marinkovic 4, Rostás G. 6, Szilágyi 2
Vezetőedző: dr. Elek András, edző: Utasi Gábor

dr. Elek András vezetőedző: "Nagyon erős csapatunk van, hiszen közepes teljesítménnyel is simán nyertünk. A védekezésünk nagyjából helyén volt, támadásban több volt a hiba. Hazai pályán viszont a 15/26-os büntető értékesítés elég gyenge. Nem kis gond a 12 kiváló játékos forgatása, de majd belejövünk Utasi Gabival."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Iskolai évekből épített emlékek

Régi történetek felelevenítésével visszavarázsolták az öregdiákok és régi kollégák számára a hajdan volt évek hangulatát. Volt kiállítás,  zenés, énekes, táncos műsor. Képekkel!
Nem ajándék, nem adomány

Kiemelt régiós úszó utánpótlás központ lett Hódmezővásárhely. Megdolgozott érte a Hód Úszó SE. A támogatások feltétele a további folyamatos kemény munka a fiatal úszótehetségek érdekében.
Jelentős hasznot hozott a Batidai kastély

Grosswiese Befektetési Zrt. éves beszámolója szerint cég árbevétele és profitja egyre növekedett az utóbbi években. Tavaly 123 millió volt a nyereség.
Tavaszi kullancsinvázió: nem csak az állat, az ember is veszélyben van!

A baktérium okozta betegségről, a Lyme-kórról - Lyme borreliosisról -  az utóbbi időben sokat hallunk, mivel az ország egész területén előfordul.

Újabb neveket jelentett be e SZIN
Újabb neveket jelentett be e SZIN Újabb nemzetközi neveket jelentett be a Coca-Cola SZIN és a legfrissebb hírek szerint, a legnagyobb nyárzáró fesztiválon már teljes a nagyhelyszínek programja. A teljes program ITT!

Rokokó az egykori és a mai divatban
Rokokó az egykori és a mai divatban A Vásárhelyi Levéltár különleges előadásra invitál. Az egykori divatirányzat kitörölhetetlen nyomot hagyott a divat történetében. Befolyásuk ma is ott van a dizájnban és az esztétikai érzékenységben.

A lét művészete - sajátos látásmódban
A lét művészete - sajátos látásmódban Az emberi psziché örök és örökkön változó vidékeire, az álmok és a mítoszok univerzumába invitál V. Nagy Nándor képzőművész kiállítása.

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.

Június 16. - A Holokauszt vásárhelyi emléknapja
Június 16. - A Holokauszt vásárhelyi emléknapja 1944-ben ezen a napon elhurcolták a város 737 zsidó polgárát. A vásárhelyi zsinagóga órája a mai nap is azt az időpontot – tíz óra tíz percet – mutatja

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi érmek a Vívó Vidékbajnokságon
Vásárhelyi érmek a Vívó Vidékbajnokságon Június 8-9-én a Magyar Vívó Szövetség megbízásából a Zalaegerszegi Vívó Egylet Tőr utánpótlás Vidék bajnokságot rendezett. Eredmények.