Kék hírekLezárult a nyomozás a mártélyi takarékszövetkezeti rablás ügyében

2013. április 10., szerda
 
Lezárult a nyomozás a mártélyi takarékszövetkezeti rablás ügyében

Befejezte a rendőrség a nyomozást és vádemelési javaslatot tett az ügyészségnek a március végén Mártélyon történt takarékszövetkezeti rablás ügyében – tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság.

 


 

 

Megírtuk, március 25-én egy férfi az arcát eltakarva bement a mártélyi Fő utcán lévő takarékszövetkezetbe, ahol egy fegyverutánzattal a napi bevételt követelte. Miután megkapta a pénzt, kiszaladt az utcára, ahol két mártélyi lakos elfogta és visszatartotta őt a rendőrök kiérkezéséig. A rablás során senki sem sérült meg.

 

A két helyi férfit kiemelkedően bátor helytállásuk és önzetlen segítségnyújtásuk elismeréseként Papp Károly vezérőrnagy, az Országos Rendőr-főkapitányság vezetője elismerésben részesítette. Fellépésüknek köszönhetően a rablással okozott kár megtérült – tudatta a százados.

A rendőrség a 49 éves szegedi férfi ellen fegyveresen elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást befejezte, az ügy iratait vádemelési javaslattal megküldi a Csongrád Megyei Főügyészségnek – közölte a szóvivő.

 

Olvassa el ezt is!

Hét évet kapott a tömegszerencsétlenség okozója

Hét évet kapott a tömegszerencsétlenség okozója

Egy enyhén jobbra ívelő kanyarulatban áttért a belső forgalmi sávba, majd átszakította a középső elválasztó korlátot és frontálisan ütközött egy román rendszámú mikrobusszal.
Fair play díjat kapott Gyurta Dániel

Fair play díjat kapott Gyurta Dániel

Amikor az olimpia előtt Hódmezővásárhelyen edzőtáborozott  Gyurta Dániel, sem ő, sem más nem gondolta, hogy elveszíti legnagyobb ellenfelét, barátját, a norvég Alexander Dale Oent.
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán

Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.
Kezdődik a szúnyoggyérítés

Kezdődik a szúnyoggyérítés

Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
 

És ezt már olvasta?

Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
 
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 22. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.