
Kérdés, hogy a 110 hallgató közül hányan vállalják, hogy diplomásként kötelezően Vásárhelyen állnak munkába és lesz-e igény a végzettségükre?
Képünkön BKF tájékoztató (Fotó: VH archív)
Minden forint jól jöhet, hiszen a 2011-ben eredetileg államilag finanszírozott képzőhelyként indult Hódmezővásárhelyen a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) kihelyezett tagozata. Egy évvel később a kormány megvonta az állami normatívát a főiskoláktól, így a BKF-ben is fizetős lett a képzés. 2014-ben a két szakra már 198 és 170 ezer forintba kerül egy szemeszter. Vagyis a 6 félév egymillió forint felett lesz.
Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város minden évben, így idén is felsőoktatási ösztöndíjat hirdet a BKF hódmezővásárhelyi tagozatán kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatók támogatására. A mindössze a tanév felére, vagyis egy szemeszterre kapható ösztöndíjra az pályázhat, aki aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező nappali tagozatos hallgató, 26. életévét a pályázat benyújtásáig még nem töltötte be, alapképzésben az első diplomáját kívánja megszerezni, és az előző aktív félévében legalább 15 kreditet teljesített.
Több egyéb feltétel teljesülése esetén havi 10.000 és 50.000 forint ösztöndíjban részesülhet, amelyet az ösztöndíjszerződés aláírását követően - a likviditási helyzet függvényében - minden hónap 15-ig az önkormányzat az ösztöndíjas bankszámlájára átutal.
A pályázat indulási évében két hallgató, míg 2013-ban három hallgató kapott ösztöndíjat.
Az ösztöndíj „sarokköve”, hogy a főiskolai hallgatónak vállalnia kell, hogy - amennyiben a helyi munkaerőpiaci feltételek ezt lehetővé teszik – felsőfokú tanulmányait követően - legalább a felsőoktatási ösztöndíj folyósításának időtartamával megegyező időtartamra - Hódmezővásárhelyen helyezkedik el.