Matematikából középszinten 1252 helyszínen 77 236 vizsgázó, emelt szinten 84 helyszínen 3696 vizsgázó tesz érettségi vizsgát május 5-én.
Csongrád megye 11 településén összesen 5502 diák érettségizik, Hódmezővásárhelyen idén hét középfokú intézmény 623 diákja tesz érettségit. A legtöbben a Bethlenben érettségiznek: 145-en, őket követi a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző 127 és a Németh László Gimnázium 117 érettségizővel.
Matematikából ma reggel 8 órától Vásárhelyen 461-en ültek neki a középszintű és - mindössze - hatan az emeltszintű érettségi tételeknek.
Összességében nem tartották megoldhatatlannak, de könnyűnek sem nevezték az idei matematika érettségi írásbeli feladatokat a vizsga napján nyilatkozó intézményvezetők és szaktanárok.
A matematika középszintű írásbeli vizsgája 180 perces volt. A diákok először az I. feladatlapot (45 perc), majd a II. feladatlapot (135 perc) oldották meg.
Az I. feladatlap 10-12 feladatot tartalmazott, ez az alapfogalmak, definíciók, egyszerű összefüggések ismeretét volt hivatott ellenőrizni. A II. feladatlap két részre oszlott: az első rész három feladatot tartalmazott, azok egy vagy több kérdésből álltak, míg a második rész szintén három feladatból állt, ezek közül a vizsgázó választása szerint kettőt kellett megoldani, és csak ez a kettő értékelhető.
Az érettségi feladatsor első részében volt még sorozat és statisztikai feladat is, a vizsgán szerepelt továbbá százalék- és térfogatszámítás, valószínűségszámítás, valamint egy komplexebb, kombinatorikát, valóságszámítást és halmazelméletet magában foglaló feladat is. Nagyon sok volt a szöveges feladat, amelyekben meg kellett találni a matematikai tartalmat.
Vizsgázónként megengedett segédeszközök (közép- és emelt szinten is): függvénytáblázat (egyidejűleg akár többféle is), szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó, szögmérő, melyekről a vizsgázó gondoskodik. Ezeket az eszközöket a vizsgázók a vizsga során egymás között nem cserélhetik.
A feladatok megoldásának értékelése központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.
Május 6-án, szerdán reggel történelem írásbelihez ülnek neki a diákok.