Kultúra, oktatásKönyvadomány a Szőnyi Benjamin iskolának

2013. január 15., kedd
 
Könyvadomány a Szőnyi Benjamin iskolának

Kenéz Heka Etelka a közelgő Kultúra Napja alkalmából száz könyvet adományozott a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjamin Református Általános Iskolának.

 

 

 


Kenéz Ernő a Vásárhelyen született és ugyanitt 1998 – ban elhunyt operaénekes özvegyének nevét az elmúlt években gyakran hallhatták a vásárhelyiek. Irodalmi esteket tart, emléktáblát állíttatott a Bethlen Gábor Református Gimnáziumban, ahol férje tanult. Szintén az iskolában adománya révén 2011 novemberében Kálvin János mellszobrát avathatták fel. Nevéhez fűződik a 2006-ban alapított Kenéz Ernő és Kenéz Heka Etelka Zenei Alapítvány Gyűrű-díja is, amelyet évente a Péczely Attila Zeneiskola legtehetségesebb énekese kapja. Gyakoriak jótékonysági adományai is.

 

Most a saját verseit tartalmazó és világfelfogását tükröző magánkiadású köteteiből összeállított 100 példányt adta át január 15-én délután a Szőnyi Benjamin Reformárus Általános Iskola könyvtárának. Mint mondta, javarészt a föld, az embert éltető legfontosabb dolog dominált a kötetek összeválogatásánál. „Jó lenne, ha a gyerekek megértenék, hogy milyen fontos a minket tápláló föld művelése, gondozása.” mondta a költőnő, akinek gyakoriak verseiben a természeti képleírások. „A föld érzi a szeretet hiányát, nélküle tengődik” mondta, utalva arra, hogy a mai emberek nem igazán törődnek a föld művelésével, ami táplálékkal látja el az embert.

Kenéz Heka Etelka, könyvei által nem először nyújtott szellemi táplálékot vásárhelyi iskolának, eddig több alkalommal már nagyobb mennyiségű könyvet adományozott.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Átadják az idei Bessenyei Díjat

Átadják az idei Bessenyei Díjat

Idén ismét egy országos hírnevű színész és egy helyi zenekar kapta a díjat, amelyet január 22-én díszközgyűlés keretében adnak át a Városháza dísztermében.
Alkotókedvre serkentő felhívások

Alkotókedvre serkentő felhívások

Két pályázati- és egy versenyfelhívás jelzi a hódmezővásárhelyi Wass Albert Irodalompártoló Egyesület mozgalmas 2013-as évkezdését.
Tizenötpontos Kosársuli győzelem

Tizenötpontos Kosársuli győzelem

Saša Vejinović csapata kontrollálta és végül öt ponttal megnyerte a dél-alföldi rangadót, ami sokat érhet a felsőházi rájátszás szempontjából.
Ingyenes koncert március 8-án

Ingyenes koncert március 8-án

Március 8-án Hódmezővásárhelyen a Csík Zenekar és az Ismerős Arcok lépnek fel a Hódtói Sportcsarnokban.
 

És ezt már olvasta?

Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.