Kultúra, oktatásKlímanócskák ismét akcióban

2017. október 15., vasárnap
 
Klímanócskák ismét akcióban

Idén már nyolcadik alkalommal adták át a májustól megújult Ozone Televízió, Magyarország egyetlen zöld tematikus tévécsatornája által 2010-ben alapított Zöld-díjat. Nagyvállalatoktól az óvodákig 68 pályázat érkezett.

 

 

A képen középen Bozókiné Szabó Ildikó a díjátadón

 


Az Erzsébet-téri Akváriumban megrendezett eseményt a díjátadó fővédnöke, dr. Bándi Gyula, a jövő nemzedékek szószólója, az alapvető jogok biztosának helyettese, a „zöld ombudsman-helyettes" nyitotta meg.

 

Mindenféle közösség és magánszemély környezeti aktivitását honorálja, a nagyvállatoktól kezdve a civil szervezeteken át egészen az iskolákig, sőt az óvodások világáig bezárólag. Az alapvető jogok biztosának helyettese hangsúlyozta, hogy nagyon fontos a jó példa ereje, ami a jövő generációk esélyeit növelheti.

A zsűri szerint soha ennyi pályázat nem érkezett még az Ozone Zöld-díj elnyerésére. Dr. Béres András, a Hermann Ottó Intézet szakmai ügyvezető-helyettese, a zsűri elnöke, bevezető gondolataiban a díj jelentőségét méltatva rámutatott, hogy az Ozone Zöld-díj egyik küldetése a fenntarthatóság fontosságára való figyelemfelhívás. Hogy ennek az elmúlt nyolc évben sikerült elvetni a magjait, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az idei díjátadóra rekordszámú, összesen 68, és hozzá kell tenni, hogy jobbnál-jobb pályamű érkezett.

Köztük a hódmezővásárhelyi Szabadság téri óvodásokra épített Klímanócska elnevezésű oktatóprogram amellyel felhívják a figyelmet a hulladékcsökkentés fontosságára.  

A komplex érdekes, izgalmas játékos környezettudatosságot erősítő program ötletgazdája és kivitelezője Bozókiné Szabó Ildikó, aki a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák Szabadság téri óvodájának szakmai vezetője, regionális klímareferens.

 

A 2016 novemberében debütált program  idén májusban az Európai Hulladékcsökkentési Hét versenyén is bemutatkozott  Barcelonában és díjat nyert.

A Klímanócskák programjával indultak az idei Ozone Zöld Díj pályázatán és második helyezést értek el.

 

A zsűri-elnök örvendetesnek minősítette, hogy a pályázók közül 15 civil szervezet, 14 iskola és óvoda, valamint 20 magánszemély nyújtott be a legkülönbözőbb témákban, és nem egyszer még a környezetvédelmi szakemberek számára is roppant kreatívnak minősített pályázatokat. A pályázók témakörei rendkívül színesek bizonyultak, az elektromos autózás világától kezdve a klímaváltozáshoz kapcsolódó kérdéseken át egészen a környezettudatos, szemétmentes utazásig illetve öko-kertészeti projekttervekig bezárólag, számos fontos és előremutató pályamű közül kellett kiválasztania a zsűrinek a legjobbakat. Ezek egyike lett a Klímanócskák játékos oktatóprogramja.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Európa-bajnokságra készül a Hód-Fitness

Európa-bajnokságra készül a Hód-Fitness

Az előző évek sikereit ismerve nagyszerű szereplés ígéretévek utazik a 15 fős csapat Írországba az október 21-22-én kezdődő 15. Fit-Kid Európa Kupára.
Hónapokat töltünk vásárlással életünk során

Hónapokat töltünk vásárlással életünk során

Érdekes adatok láttak napvilágot a fogyasztási szokásokról. Egy átlagos vásárló élete során 1539 órát, azaz 64 napot tölt azzal, hogy a boltban sétálgat.

Útban a világhírnév felé

Útban a világhírnév felé

Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban

Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban

A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 

És ezt már olvasta?

A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget.