Szeged Város Önkormányzatának vezetése a Magyar Kultúra Napja alkalmából kiemelkedő fotóművészeti tevékenységét Kölcsey-éremmel ismerte el.
Dömötör Mihály 1950-ben született. Édesapja Dömötör János művészettörténész, múzeumigazgató ihletésére választotta a szakmát.
Édesapja kérte meg először, hogy fényképezzen múzeumi tárgyakat, majd 1970-ben már együtt készítették el a Vásárhely szobrai című könyvet. Akkoriban dolgozott Glink Károly fotóművész Vásárhely albumán, s neki jutott a megtiszteltetés, hogy cipelhette a masináját. Tőle kapott egy Üzbegisztánról szóló könyvet, amibe azt írta: lásson és láttasson. Saját elmondása szerint ez meghatározta a pályáját.
Dömötör Mihály 1971-ben második helyezést ért el egy fotópályázaton, amelyen a lakóhelyén élő írók, költők emlékeit kellett megörökíteni.
1980-tól a szegedi Móra Ferenc Múzeum műtárgyfotósa lett, ahol dokumentumok, tárgyak ezreit örökítette meg az elmúlt évtizedekben. Minden, a múzeum által megjelent kiadványban jelen vannak képei, amelyeket önálló kiállításokon is számtalanszor láthatott már a közönség. Dömötör Mihály képei több mint háromszáz kötetben szerepelnek. A nyugdíjas művész a mai napig dolgozik.
Dömötör Mihálynak közel 200 könyvben és katalógusban jelentek meg műalkotásokat ábrázoló fotói, s mintegy húsz szobrász és festőművész albumán dolgozott.
A Vásárhelyi Hírek főszerkesztőjének inspirálására, alapítója a 2014 nyarán alakult Lucien Hervé Kamera Klubnak, amely azzal a céllal jött létre, hogy tagjai számára teret nyisson a közös érdeklődés kibontására.
Vallja: a fotóművész szerint egyetlen képbe sohasem lehet belesűríteni az egész világot, ezért van szükség a fénykép-kiállításokra.
Tucatnyi önálló tárlatát láthatta a közönség, szerte az országban. Ezek közül is kiemelkedő több vásárhelyi kiállítása.
Hogy számára mit jelent a fotózás, azt egy mondatban össszegezte: Az alkotás időlegesen feledtetni tudja a mulandóság fájdalmas öntudatát.