GazdaságKinőtték az aulát

2017. január 31., kedd
 
Kinőtték az aulát

Január közepén a Vásárhelyi Hírekben írtuk, hogy a kormány tavaly decemberben gyors év végi önkormányzati pénzosztásba kezdett, 40 milliárdot csoportosított át.  

 

 

 

Fotó: VH archív


 

 

Sok település kapott aprópénzt, de hatalmas milliárdok mentek a privilegizált önkormányzatoknak. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata például 2,5 milliárd forintot kapott a kormánytól, és már ki is alakult, mire fogják fordítani a váratlan „karácsonyi ajándékot”.

A tervek szerint ebből felújítják a városháza tetőszerkezetét, pincéjét, a villamos hálózatát. Ebből a keretből finanszírozzák a Török Sándor Strandfürdő és a Gyarmati Dezső Sportuszoda fejlesztését is, vagyis a költséghatékonyabb működtetés érdekében hidegvizes kút fúrását. Mintegy 40 milliót költenek beléptető rendszer kiépítésére. A belváros fejlesztésének folytatásaként a kőfal felújítására is költenek. 

 

A már formálódó tervek egyike a Németh László Gimnázium és Általános Iskola bővítése. Bár több helyen megjelent a hír, de mint azt Vágó János a kerület önkormányzati képviselője a Vásárhelyi Híreknek elmondta, még a csak igen homályos elképzelések vannak, mi fér bele abba az 5-600 millió körüli összegbe, amelyet az iskolára szánnak, amely további tantermekkel bővülne, tornaszoba is van az elképzelésekben, de egy közösségi tér kialakítása mindenképpen szükséges, mert az aulát már kinőtték. A terjeszkedés az udvar felöli részen célszerű, de - mint mondta - a tervek még nincsenek papíron sem, tehát még az sem tudható egy-, vagy kétszintes épületben gondolkodhatnak majd.

Ha a tervek tavaszra készen vannak, és a nyári szünetben sikerül a kivitelezéssel haladni, akár 2018-ban már használható is lesz az épület - vázolta a legoptimistább forgatókönyvet Vágó János.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Berei Béla idén is belelendült

Berei Béla idén is belelendült

Hamburgban a juniorok 63 kg-osai között a vásárhelyi Berei Béla öt ellenfelét, köztük - a döntőben - a 2015-ös év kadet világbajnokát győzte le.

Fizikai és spirituális építőelem

Fizikai és spirituális építőelem

Várható volt, hogy nagy érdeklődés kíséri Dömötör Mihány fotós kiállítását. A művészeti élmény mellett szubjektív érzéseket is generált. Képekkel!
A zongorák királya a Péczelyben

A zongorák királya a Péczelyben

Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben

A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben

Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.