SportKikapott a Kosársuli Tiszaújvárosban

2023. október 28., szombat

Kikapott a Kosársuli Tiszaújvárosban

Az NB I/B Zöld csoportját hibátlan mérleggel vezető Tiszaújváros otthonában lépett pályára péntek este a Vásárhelyi Kosársuli. Vuk Pavlovic csapatát már az első negyedben mattolta a listavezető, és a végére nagy különbség alakult ki a két együttes között.

Az előző héten a Százhalombattát hosszabbítás után verő Kosársuliból ezúttal Béres mellett a betegséggel bajlódó Borbáth is hiányzott, így kulcsemberét kellett nélkülöznie a vasárhelyi csapatnak.

A Tiszaújváros a Veszprém elleni, szoros első siker óta minden ellenfelét (Békéscsaba, Paks, Győr, Pénzügyőr) simán verte, és ezúttal is bombaerős kerettel, bajnokesélyesként lépett pályára. Ennek megfelelően kezdte a meccset, és nagyon hamar, már az első negyedben el is dőltek a dolgok: 6-0-s kezdés után 8-2-nél ugyan időt kért Vuk Pavlovic, ám a Kosársuli védekezésben nem tudta tartani a hazaiakat, támadásban pedig sokat hibázott, a néha kényszerből dobott triplák pedig nem ültek. A 3. perc elejétől a 9. perc végéig nem sikerült kosarat szerezni, 20-2-nél jött az újabb időkérés, a negyed pedig 21-4-es hazai vezetéssel zárult.

A második negyed volt a legszorosabb a meccsen, méghozzá azért, mert a fiataloknak köszönhetően remekül kezdett a Kosársuli. Bősz két triplája után Balogh és Knyur is betalált, majd Kelemen hármasa a 15. percben visszahozta mínusz tizenegyre a csapatot – 31-20-nál Lekli József döntött úgy, hogy ideje összehívnia a csapatát. Sikerült is megállítani a zárkózást, sőt, jött egy újabb vásárhely rövidzárlat, amit Kocsis, Bán és Kiss kegyetlenül kihasznált. 39-24-ről egy 15-0-s rohammal 54-24-re változott az állás a nagyszünetig, így harmincpontos különbséggel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidőben sem változott a játék képe, sőt, a harmadik negyedben tovább növelte az előnyét a Tiszaújváros. A 23. percben tudott ismét kosarat dobni a Kosársuli, ám olyannyira lendületben maradtak a hazaiak, hogy a harmincból hirtelen negyven lett (66-26, 25. perc). A negyed végén, 75-31-nél kért újra időt Vuk Pavlovic, de továbbra sem ment a játék, 77-30-ról kezdődött az utolsó játékrész.

Itt már csak az volt a kérdés, mennyi lesz a pontos különbség a végére. A negyed közepén, 90-34-nél Knyur villant, a végén pedig azok a saját nevelésűek kapták meg a lehetőséget, akik eddig kevesebbet voltak pályán a szezonban. A 97-40-es végeredményt Kiss állította be egy triplával.

A Tiszaújvárosból öten is kétszámjegyű pontig jutottak – a legeredményesebb Gáspár lett (19 pont, 9 lepattanó) -, a Kosársuliból csak Bálint (10 pont, 7 lepattanó).

NB I/B Zöld csoport, 6. forduló:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK-Vásárhelyi Kosársuli 97-40 (21-4, 33-20, 23-6, 20-10)

Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic: „Gratulálok a Tiszaújvárosnak! Az első negyedben nem tudtuk felvenni a ritmust, nagyon kitoltak minket a kemény védekezésükkel. A második negyedben villantunk egyet, de ezen kívül a Tiszaújváros akarata érvényesült. Rengeteg eladott labdánk volt a jó védekezésük miatt, sokszor kerültünk kiszolgáltatott helyzetbe, ezáltal rossz dobóformát produkáltunk, ez pedig sok gyorsindításos lehetőséget adott az ellenfelünknek. A munka folytatódik, le fogjuk vonni a következtetéseket, hogy javítani tudjunk a játékunkon egyénileg és csapatszinten is.”

Az U20-as csapat 62-35-ös félidő után 112-62-re, magabiztosan nyert, így továbbra is 2. a tabellán. Megyesi dupla-dupláig (19 pont, 14 lepattanó) jutott, és Filak (20), Karsai (15), Ocskó (12), Bereczki (11), Gedai (10), valamint Surinya (10) is legalább tíz pontot szórt.

Folytatás november 4-én, szombaton 18:30-tól hazai pályán a Pécs II. ellen.

Forrás: Kosársuli

Kiírták az algyői Tisza-híd tervezési pályázatát

A meglévő híd 2x2 sávra bővítése kerékpáros átvezetéssel, valamint keresztirányú, külön-szintű gyalogos és kerékpáros átvezetés van a tervekben.
Arany- és gyémántdipolmákat adtak át

Október 26-án Hódmezővásárhelyen, a díszközgyűlés keretében hat pedagógus vehetett arany-, illetve  gyémántdiplomát.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023-ban

2023. 49-52. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Megpályázták - megnyerték

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa közleménye szerint a Rádió7 újabb 10 évre megkapta a frekvenciaengedélyt.

A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata
A mártélyi tájat és az ott megélt közösségi élményeket megörökítő művek tárlata Mindössze két hétig látható a május 11-én megnyílt Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor idei beszámoló kiállítása.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.