SportKettős győzelem Kisteleken

2014. május 5., hétfő
 
Kettős győzelem Kisteleken

A HLKC Felnőtt Női válogatottja újabb fontos mérkőzésen van túl a NBII Dél-Kelet csoport női kézilabda bajnokság hajrájában, szombaton Kisteleken léptek pályára azzal a tudattal, hogy győzelmi kényszer alatt állnak a bajnokság utolsó meccsein.

 

 

 

Mint arról Áncsán István ügyvezető beszámolt, ehhez képest kifejezetten rossz előjelekkel utazhattak megyei riválisukhoz, hiszen egyéb elfoglaltságok miatt két alapemberük – Tószegi Krisztina és Török Bianka – is hiányzott a keretből. Ennek tükrében igencsak felforgatott kezdőcsapattal, soha nem látott összeállításban léptek pályára, de a lányok megmutatták, hogy a nehéz pillanatokban igazi csapatként tudnak küzdeni. Két rutinos játékosuk, Németh és Hegyi Dia vezérletével a mérkőzés ötödik percétől fokozatosan elléptek a hazaiaktól, de a meccset eldöntő előnyt nem tudták kiharcolni az első félidőben.

 

A második félidő továbbra is hullámzó játékot hozott, melyben a vásárhelyi lányok továbbra is nagyon jól küzdöttek, de az ezúttal kényszer miatt több időt pályán töltő fiatal játékosok keze többször is megremegett döntő szituációkban. Ennek köszönhetően a hazai csapatnak többször is lehetőség volt a felzárkózásra, de a kapuban Kothencz, majd a hajrában beszálló Tóth is sokat tett azért, hogy a vásárhelyi gárda végül magabiztos győzelemmel hagyja el a pályát.
Áncsán István arra is felhívta a figyelmet, hogy bár ezzel a győzelemmel továbbra is saját kezükben tartják a sorsukat, de a Szarvas és a KSI ellen nem szabad pontot veszteniük az utolsó két mérkőzésen.

 

Kisteleki KK – Hódmezővásárhelyi LKC 17-22 (8-10)


Játékvezetők: Medvegy Péter, Rózsahegyi Éva
Versenybíró: Dr. Serfőző Zsolt
HLKC: Kothencz – Hegyi V., Németh 9, Hegyi D. 8, Mészáros, Sajtos 1, Blaskovics 1, Cs: Tóth (k), Manga 1, Szabó 1, Becsei 1, Török M.
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn edző: “Nagyon örülök a 2 pontnak. Nem volt könnyű mérkőzés, bár néha saját magunknak nehezítettük meg. A lényeg a győzelem, amit sosem kell megmagyarázni. Köszönöm a csapat maximális hozzáállását!”

 

Junior mérkőzés:
A fiatal vásárhelyi csapat egyre jobb formát mutatva a tabella negyedik helyén várta a mérkőzést, melyen további pontszerzésben bíztak.
Szoros első félidő után a második játékrészben a hazaiak állandósították 2-3 gólos előnyüket, azonban gól-gazdag végjátékban sikerült a mérkőzést megfordítani, és megérdemelt győzelmet szerezni. A mérkőzés krónikájában meg kell említeni Kandó Dorottya kimagasló teljesítményét, aki a jó védőmunkája mellett 16 góllal terhelte meg a hazaiak kapuját.


Kisteleki KK – Hódmezővásárhelyi LKC 34-36 (16-14)
Játékvezetők: Medvegy Péter, Rózsahegyi Éva

HLKC: Balogh – Varga-Tóth 4, Klemm 3, Szabó 4, Földesi 1, Blaskovics, Kandó 16, Cs: Áncsán (k), Bánfi (k), Farkas, Molnár, Kovács, Bálint 1, Becsei 2, Török M. 5
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “A védekezésünk ugyan gyenge volt, de a sok góllal kompenzálni tudtuk, és a legjobbkor fordítottunk. Gratulálok a lányoknak, küzdelmes mérkőzésen a lelkesebb csapat nyert.”

 

Olvassa el ezt is!

Megcélzom a legszebb álmot, komolyan venni a világot…

Megcélzom a legszebb álmot, komolyan venni a világot…

Május 3-án 71 színes léggömb feleresztése jelezte, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnáziumban ismét eltelt négy esztendő, útjukra indulnak a végzős diákok. Sok képpel!
A végére is maradt izgalom

A végére is maradt izgalom

A remek kezdés után senki nem gondolta, hogy a múlt héthez hasonlóan ismét csak nehezen nyernek a kék-sárgák.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója

Megújult a Szabadság téri Óvoda mosdója

A Villeroy & Boch Magyarország Kft. az alapításának 50. évfordulója alkalmából óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 

És ezt már olvasta?

A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Nem jött össze a győzelem
Nem jött össze a győzelem Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.