SportKétszeres pontgyőzelem

2019. november 18., hétfő

Kétszeres pontgyőzelem

Szombaton hazai pályán, a Szeghalom ellen folytatta NB II-es felnőtt csapatunk a bajnokságot. A győzelmük egy percig nem forgott veszélyben, ráadásul két saját nevelésű fiataljuk is bemutatkozhatott a felnőttek között.

Kötelezőgyőzelemként tekinthettünk a Szeghalom elleni meccsre már a találkozót megelőzően és a számításokba nem is csúszott hiba. Az ellenfélnél ütős, de még fiatal csapatot raktak össze, akik, ahogy Dankó Ervin vezetőedzőnk a meccs előtti nyilatkozatában is fogalmazott, sokra vihetik a jövőben. Jelenleg azonban a rutin mindenképpen a mieink mellett szólt – írja a hlkc.hu

A találkozó ennek megfelelően kezdődött, három vásárhelyi góllal és ezeket követte az első szeghalmi válasz. A távolságot folyamatosan lopták, a vásárhelyi lányok egészen magabiztosan játszottak. Negyedóra játék után már 13-6 állt az eredményjelzőn. A védekezésük a helyén volt, támadásban apróbb hibák ugyan becsúsztak, kisebb pontatlanságok és a játékrész hajrájában néhány könnyelműnek tűnő megoldás, aminek eredményként Dankó mester a játékvezetőktől időt, a lányoktól fegyelmezettséget és pontosabb játékot kért. A félidő végére meglett a 20 találat, igaz a Szeghalmot nem sikerült 10 alatt tartani, tizenegyszer köszöntek be.

A fordulás után is a HLKC dominált, ráadásul ahogy telt a játékidő, úgy tűnt, hogy egyre inkább fáradnak a vendégek, még több lerohanás gólt szereztek és többször sikerült elcsenni a labdát a Békés megyeiektől. Az egyre biztosabb előny birtokában – az 50. percben 36-18 volt az állás – arra is lehetőség nyílott, hogy újoncokat avassanak. Petróczi Sára és Bugnó Petra érkezett a pályára – a hátralévő időben mindkettőjük előtt adódott gólszerzési lehetőség is, az első felnőtt találatok viszont nem jöttek össze. Még.

Hódmezővásárhelyi LKC – Szeghalmi NKC 44-22 (20-11)
Női kézilabda, NB II Dél-keleti csoport

HLKC: Ádász, Áncsán, Kovács A. 3, Csáki 6, Szabó 2, Lukács 1, Nagy 6, Török 4, Dankó 8, Papp 2, Baráth 6, Vörös 1, Petróczi, Mike 1, Kovács Sz. 4, Bugnó
Vezetőedző: Dankó Ervin

Nyilatkozat: „Végre magabiztosan játszottunk. Mindkét félidőben jól kezdtünk ez megadta az alaphangot. Sok jó egyéni teljesítmény volt, ami biztató a jövőt nézve.”

VH

Marad a szülészet Vásárhelyen

Az aktív ellátás megszüntetését, illetve további intézmény-összevonást javasol tucatnyi helyen a Kórházfenntartó egy, még nem publikus  munkaanyagban.
Boxing Gym Vásárhely siker az Magyar Bajnokságban

November 14-én kezdődött és 17-ig tartott az Ifjúsági Ökölvívó Magyar Bajnokság, amelyen Kovács Krisztián idén a dobogó második fokára állhatott.
Kire ütött ez a gyerek???

Izgalmas, érdekes, interaktív és nem utolsó sorban sikerélményt magában rejtő programsorozatot indított a Vásárhelyi Levéltár.
Nyílt Nap volt a Mezőgazdasági Karon

Nem könnyű a választás, ha a továbbtanulás kerül szóba. A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karán nyílt nap segítette a döntést.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.