SportKét perccel a vége előtt dőlt el a végeredmény

2022. február 14., hétfő

Két perccel a vége előtt dőlt el a végeredmény

Nagyon fontos mérkőzés várt vasárnap a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulira, hiszen az NB I/B Zöld csoportjának 20. fordulójában a tabellán egy hellyel hátrébb álló Bonyhád fogadta a csapatot.

A Kosársuli ősszel otthon 84-79-re legyőzte a bonyhádiakat, és most is nagy csatára volt kilátás. Pavlovic kettesével indult a meccs, majd a 4. percben, Varga Ákos és Varga Zalán triplájának is köszönhetően 8-12 állt az eredményjelzőn. Innen azonban Pajor vezetésével egy 7-0-s rohamot produkáltak a hazaiak, és úgy ragadták magukhoz a kezdeményezést, hogy ezt követően szinte végig náluk volt az előny.

Az első negyed 20-16-tal végződött, majd a második negyed elején tizenkét ponttal húztak el (30-18 a 14. percben). Nagyon hamar sikerült visszazárkózni, a Bonyhád belehibázott a támadásokba, Pavlovic pontjaival pedig még a szünet előtt újra nyílttá vált a meccs (32-30 a 19. percben). A félidőt Heimann kettese zárta (34-30).

A pihenő után egyenlített a Kosársuli, és ekkor még úgy tűnt, fej-fej mellett haladhatnak a csapatok, ehelyett jött egy újabb rövidzárlat és 39-39 után 47-39-re léptek el a bonyhádiak. A játékrész vége is az övék volt, aminek köszönhetően plusz kilencről kezdhették az utolsó negyedet (54-45).

Az utolsó negyedet, aminek az elején felvillant a győzelem reménye a Kosársuli számára, hiszen Varga Ákos büntetői egy 7-0-s széria végét jelentették (54-52 a 32. percben). Orgona két közelijére Burkónak volt válasza kétszer, majd Vejinovic triplája a legjobbkor jött, hiszen a 36. percben mindössze egy pontra olvadt a különbség (60-59). Sajnos a folytatás nem jól alakult, az elhibázott támadásokat Szalai két triplával büntette, amivel jóformán eldöntötte a meccset két perccel a vége előtt. 68-59-ről pedig már nem volt visszaút: a 76-69-es bonyhádi győzelem azt is jelenti, hogy hatalmas harc várható az alapszakasz hátralévő játéknapjain a felsőházi rájátszás helyeiért, a 10. pozícióba visszacsúszó Kosársuli számára minden hátralévő meccsnek dupla súlya lesz.

NB I/B Zöld csoport, 20. forduló:

Atomerőmű KSE Bonyhád-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 76-69 (20-16, 14-14, 20-15, 22-24)

Edzőpáros: Szablics Péter, Utasi Gábor

Utasi Gábor értékelése: "Ma a jobban játszó csapat győzött, gratulálok a Bonyhádnak. Azért a huszonöt-tízes büntetőarányt kicsit erősnek érzem."

Az U20-asok remek harmadik negyeddel hozták a kötelezőt és 82-71-re nyertek. A csapat legeredményesebbje a 14 pontig jutó Borbáth volt.

Folytatás pénteken, hazai pályán a Tiszaújváros ellen.

Szép taekwondo sikerek Budapesten

Hat ország taekwondosai mérték össze tudásukat a hétvégén Budapesten. A vásárhelyi Máté Taekwondo sprotolói 12 érmes helyezést értek el.
Fellélegezhet Vásárhely

A városi legenda szerint, ha a Vásárhelyt beterítette az ATEV bűz, mintegy barométerként jelezte, hogy eső eshet 24 órán belül.
Közösségépítés, hitéleti programok pályázati pénzből

Pályázati pénzeket nyert Hódmezővásárhelyen egy iskola és egy óvoda, valamint a szerb ortodox egyházközség. Ikonkiállítás és búcsú is lesz.
Ennivaló receptjeink - Farsangi fánkok

Itt az ideje a farsangi fánksütésnek. Ha nincs idő a kelesztéshez, jól jöhet ez a két villámgyors recept. Az egyszerű sok esetben nagyszerű!

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!