SportKemény meccs volt a bajnokesélyes csapat ellen

2022. január 29., szombat

Kemény meccs volt a bajnokesélyes csapat ellen

Az NB I/B Zöld csoportjának 18. fordulójának január 28-i meccsén a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli a Ceglédet fogadta a Hódtói Sportcsarnokban.

Nem várt könnyű találkozó a Vuk Pavlovicot hiányoló Kosársulira, hiszen a listavezető és bajnokesélyes ceglédiek meggyőző teljesítményt nyújtanak a szezonban, ráadásul a két csapat odavágója sem maradt szép emlék a vásárhelyieknek, hiszen a betegségek és sérülések miatt megtizedelt együttes 106-51-re kapott ki. Ezúttal azért jóval szorosabb összecsapásra lehetett számítani, hisz a Kosársuli egyre jobb formába lendült az utóbbi hetekben, a Hódtói Sportcsarnok pedig nem számít könnyű pályának a vendégcsapatoknak.

A vásárhelyieket három évig irányító Tóth Tamás egyébként a ceglédi keretbe jelölte a Kosársulinál nevelkedő Kozma Pétert és Mészáros Mátét is, ám csak Mészáros tudott pályára lépni, hiszen az U20-asoknál még játszó Kozma a bemelegítésnél súlyos kézsérülést szenvedett (innen is gyógyulást kívánunk neki!).

Maga a meccs egyébként nem úgy kezdődött, ahogy a hazaiak szerették volna, hiszen a legelső percben, 5-4-nél vezettek először és utoljára a négy negyed során. Csaba és Csákvári vezetésével a vendégek négy perc alatt 13-0-s rohamot produkáltak (5-17 a 6. percben), majd nem sokkal később, Csákvári büntetői után tizenhatra nőtt a különbség (7-23). A negyed végén Varga Ákos és Burko kosarai szépítették az eredményt, de így is 29-15-ös ceglédi előnnyel végződött az első tíz perc.

A második negyedben, 18-35-nél aztán megindult támadásban a Kosársuli, Bálint és Bodócsi kettese mellé Vejinovic triplája jött, időt is kellett kérnie Tóth Tamásnak (25-35 a 15. percben). A játék képe azonban nem változott, Burko remekül harcolt a palánk alatt, néhány kivédekezett támadás és pár apróbb ceglédi hibát követően Bodócsi és Varga Ákos hárompontosa visszahozta mínusz nyolcra a csapatot. Ez a különbség egészen a szünetig állandósult (43-51).

A fordulás után úgy tűnt, izgalmas lehet a végjáték, hiszen Burkóval nehezen tudott lépést tartani a ceglédi védelem, igaz, ugyanez elmondható volt Csabáról a másik oldalon. A 25. percben, 53-60-nál aztán jött néhány pontatlan hazai támadás, amit a vendégek könyörtelenül megbüntettek, és 8-0-s sorozattal ismét tizenöt pontra növelték a különbséget. Utasi Gábor időt kért, de a különbség a negyed végéig már nem változott (57-74).

A hajrában a ceglédiektől Tóth villogott gyors egy-egyekkel és nagy triplákkal, de a Kosársuli húszpontos hátránynál sem adta fel. Varga Zalán vezetésével zárkózott a csapat, a 36. percre pedig úgy fordulhattak, hogy akár sorsdöntő is lehet, kié lesz a következő kosár. Talán ez a pillanat, Csákvári triplája jelentette azt, hogy innen már nincs visszaút a vásárhelyieknek. Két és fél perces "gólcsend" következett, a legvégén pedig már csak arra maradt idő, hogy Bálint szép egyéni megoldásai faragják a hátrányt: a vége 87-73-as ceglédi siker lett. A vereségnek köszönhetően a Kosársuli visszacsúszott a kilencedik helyre a tabellán, de a lemaradás továbbra is kicsi a Békés, Dunaharaszti, Győr hármas mögött.

NB I/B Zöld csoport, 18. forduló:

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli-Ceglédi KE 73-87 (15-29, 28-22, 14-23, 16-13)

Vezetőedző: Tóth Tamás

Utasi Gábor nyilatkozata: "Sajnos a csapat ezúttal sem tudott hiánytalanul kiállni a bajnokesélyes ellen, de kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci... így is tisztesen helytálltunk. Gratulálok és további sok sikert kívánok az ellenfélnek!"

Az U20-as csapat szoros meccsen hozta a kötelezőt, és 47-46-os félidő után 95-84-gyel tartotta itthon a győzelmet. A Kosársuli legeredményesebbje a 22 pontig jutó Knyur volt, míg Megyesi 13 ponttal és 11 lepattanóval hozta a már szokásosnak mondható dupla-duplát.

Folytatás február 4-én, pénteken újra a Hódtóiban, a MEAFC-Miskolc ellen.

Elhunyt Egyed Béla

73 éves korában meghalt a Hód-Mezőgazda Zrt., Pro Urbe díjas nyugalmazott vezérigazgatója, aki a térség agráriumában végzett tevékenységével Hódmezővásárhely hírnevét is öregbítette.
Biztonsággal az utakon

Ebben az kiszámíthatatlan időjárásban, az egyik legfontosabb tényező a megfelelő gumiabroncs mellett, hogy a fékek biztonsággal működjenek.

Nyílt Nap volt a Mezőgazdasági Karon

Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara idén is ott volt a Budapesti Educatio kiállításon, egy héttel később pedig a Nyílt Napot rendeztek a Kar Andrássy úti épületében.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2022.24.hét

Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...