GazdaságJó világ a focivilág Vásárhelyen

2016. október 12., szerda
 
Jó világ a focivilág Vásárhelyen

Fűtés és öltöző nélkül is sokat segít rossz idő esetén az új fedett műfüves focipálya, amelyet már használnak, de a hivatalos átadás október 12-én délelőtt volt. 

 

 

 

 

 

 

A Hódmezővásárhely Sportjáért Alapítvány tavaly ősszel beadott  sportfejlesztési programjának részeként kérték egy műfüves fedett pálya finanszírozását. A létesítmény - az MLSZ -től a Vásárhelyi Híreknek megküldött határozata szerint - közel 185 millióba került. A társasági adóból és az osztalékadóból (TAO) származó közel 131 millióhoz még további kb. 55 millió forint önrészt kellett tenni.

 

További 18 millióba kerültek a pálya folyamatos karbantartását biztosító gépek, ezt is a TAO -ból kapta az Alapítvány. Az összesen eddig közel 50 milliós gépbeszerzés mind a három műfüves pálya ápolását szolgálja. A most átadott csarnokban a 60m X 30m-es műfüves pálya már tavaly elkészült, szintén TAO-s támogatásból.

 

Öltöző nincs, de ennek valószínű oka, hogy a kérelmező Alapítvány, ennek megépítéséről időközben lemondott. Természetesen nem végleg, hanem a stadion lelátórészének lefedésével együtt későbbre halasztódik a megvalósítás.

 

Az új fedett csarnok többek között az utánpótlás-nevelésben kap nagy szerepet. Körülbelül 400 gyerek focizik Vásárhelyen. A város egyik legnépszerűbb sportegyesülete a HFC, a Szent István Iskola sportosztályba járó diákjai is használják. Éppen a napokban - a most először indított futball osztály - 22 kisdiákja egységes mezeket és utazó felszerelést kapott. Fekete Ferenc, a Hódmezővásárhely Sportjáért Alapítvány elnöke a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a felszerelés nem TAO-s pénzből, hanem az alapítványt szponzorálók segítségével vették.

 

Egyébként a Magyar Labdarúgó Szövetség adatai szerint a Hódmezővásárhely Sportjáért Alapítvány 2012-ben 70 millió, 2013-ban 30 millió, 2014-ben 700 ezer forintot költött a futball utánpótlásra. 2015-16- os évre az Alapítvány sportfejlesztési programjának utánpótlás-nevelési feladatok támogatása jogcím alá betervezett 18 millió 635 ezer forintot, de a Határozat szerint az Magyar Labdarúgó Szövetség csak 1 millió 440 ezer forintot hagyott jóvá.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Sikeres versenyszezon indítás

Sikeres versenyszezon indítás

Békéscsabán a Fit-Kid Dance és Fit-Kid Dance Show Országos versenyen a Hód-Fitness SE - t 11 versenyző képviselte. Képekkel és eredményekkel!
Ilyen hybrid szerelvény száguldozhat majd

Ilyen hybrid szerelvény száguldozhat majd

Már tavaly téma volt, hogy a képen látható Stadler Rail hybrid tram-train lehet a „befutó” a Vásárhely-Szeged vonalon. A 37 méter hosszú szerelvény maximális sebessége 100 km/óra.
Készül a monográfia újabb kötete

Készül a monográfia újabb kötete

A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
A végére nem meredt energia

A végére nem meredt energia

Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 

És ezt már olvasta?

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.