
Megőrizte kiváló hallgatói létszámát a 2020-as központi felvételi eljárásban az SZTE: a tavalyi létszámmal csaknem megegyező létszámú, összesen 5906 új hallgatót vett fel az intézmény.
Képünk a budapesti Educatio Kiállításon készült (VH archív)
A most következő pótfelvételi, a szakirányú képzések és a külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően, várhatóan több mint 8000 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2020 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen - írja közleményében az SZTE.
A 2020-as központi felvételi eljárás során hat kar növelte hallgatói létszámát, nőtt az orvos- és egészségtudomány, a jogi, a gazdasági, a bölcsészettudományi képzési területre felvettek, valamint a mesterképzéseken résztvevők száma.
A külföldi hallgatók, a szakirányú képzések és a most következő pótfelvételi folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően, várhatóan mintegy 8000 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2020 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen.
A 2020-as központi felvételi eljárásban 5906-an, a tavalyi létszámmal csaknem megegyező létszámban jutottak be a Szegedi Tudományegyetem valamely képzésére: 3677-en alap, 856-an mester, 969-en osztatlan, 404-en felsőoktatási szakképzésen kezdik meg tanulmányaikat. Állami ösztöndíjas képzésen 4930, önköltséges finanszírozási formában 976 új hallgató tanul szeptembertől a szegedi egyetemen.
A vásárhelyi Mezőgazdasági Karra összesen 554-en jelentkeztek. A ponthatárok 240 és 284 között vannak. Ez utóbbi ponthatár a vadgazda mérnök szak nappali, állami finanszírozott.
Ezekkel a számokkal a Szegedi Tudományegyetem szerencsés helyzetben van, mert országosan nem ilyen rózsás a helyzet. Ugyanis idén összesen 91,4 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba, mintegy 20 ezerrel kevesebben, mint tavaly. A jelentkezők idei száma az elmúlt 19 év negatív rekordja is: 2001 óta egyszer sem voltak olyan kevesen, mint most.
A ponthúzás másnapján az EMMI nem bonyolódott túlzottan a számadatok elemzésébe, igaz kiadtak egy optimista hangvételű közleményt, amelynek egyik bekezdése szerint:
„Az ideihez hasonlóan magas arányban még soha nem kerültek be felsőoktatási intézményekbe a jelentkezők. 2020-ban a sikeres felvételit tevők aránya elérte a 74 százalékot. A jelentkezők közel háromnegyede tehát felvételt nyert az általa megjelölt felsőoktatási intézménybe, így a sikertelenül felvételizők száma 33 ezerről 23 ezerre csökkent. Tavalyhoz képest 8 százalékkal nőtt a mesterképzésre felvett hallgatók száma. A felvettek több mint 80 százaléka állami finanszírozásban kezdheti meg tanulmányait.”