SportJavítani akarnak a vásárhelyi kézis lányok

2017. szeptember 20., szerda
 
Javítani akarnak a vásárhelyi kézis lányok

Bartók Csaba edző az újabb vereség ellenére is bizakodó. Az NBI/B után a Magyar Kupa első fordulóján sem sikerült pozitívra a HLKC eredménye.  

 

 

 

 

 

 

A HLKC Felnőtt csapata szeptember 19-én a Balogh Imsi Sport Arénában lejátszotta a Magyar Kupában az első fordulójának mérkőzését. A PC Trade Szeged KKSE csapatát fogadták a házigazdák.

 

A mérkőzés a szegediek elképzelései szerint indult, hamar 3-4 gólos előnybe kerültek. A félidő derekától azonban jelentős változás állt be a vásárhelyiek játékában, masszív védekezésüknek és Veress, valamint Ádász kiváló kapusteljesítményének köszönhetően 15 percig érintetlen maradt a kapu. A HLKC támadásai viszont sorra góllal fejeződtek be, ennek köszönhetően előbb kiegyenlítettek, majd a 29. percben már 3 góllal vezettek is (10-7), ami a félidőre kettőre csökkent.

 


A második játékrész továbbra is szoros játékot hozott. A HLKC oldalán olvasható értékelés szerint örömteli volt, hogy megmaradt a fegyelmezett védekezés és a jó kapusteljesítmény. Támadójátékuk kicsit akadozott ugyan, de így is végig tapadtak a vendégcsapatra.
A félidő derekától a szegedieknek sikerült ellépni, a vásárhelyiek a jó hajrákkal azonban újra szorossá tették a meccset, ami végül kétgólos vendéggyőzelmet hozott.

Magyar Kupa – 1. forduló
2017. szeptember 19., Balogh Imsi Sportaréna – 120 néző

 

Hódmezővásárhelyi LKC – PC Trade Szeged KKSE 23-25 (10-8)

Játékvezetők: Bujdosó Máté, Horváth Viktor
Versenybírók: Daru Péter, Medvegy Péter

HLKC: Dömény-Veress – Török 2, Nagy 2, Szepesi 8, Herceg 4, Lovistyék 3, Kandó 2, Cs: Ádász (k), Áncsán (k), Horváth, Klemm 1, Becsei 1, Bálint
A Szeged gólszerzői: Dajka 4, Bató 4, Bárány 4, Molnár 3, Maláti 3, Takács 2, Mikó 2, Egervári 1, Zsikó 1, Homoki 1

 

Bartók Csaba vezetőedző: “Játékunk közelített ahhoz, amivel reményeim szerint elérhetjük a bajnokságra kitűzött célunkat. A kitűnő kapusteljesítmény, és masszív védekezés volt a játékunk alapja. Támadásban továbbra is több hibát vétettünk a kelleténél, ezen javítanunk kell. Összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével, erre a meccsre építhetünk a szombati, rendkívül fontos bajnoki mérkőzésen a Nyíradony ellen.”

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kérem vigyázzanak, az ajtók záródnak!

Kérem vigyázzanak, az ajtók záródnak!

Mi lesz amikor elhangzik ez a mondat a vásárhelyi Nagyállomásról induló tram trainen? Miért is nem lesz Kishomokon megálló?
Most nem jött össze az érmes helyezés

Most nem jött össze az érmes helyezés

A vásárhelyi Márkus Molli idén is kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra és számára szenzációsan indult a korcsoportos sakk Európa-bajnokság.
Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Szántó Gusztáv díszműkovács családi vállalkozása alkotta újjá a Budavári Palota négy méter széles és nyolc és fél méter magas monumentális vaskapuját.
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban

Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Karlovacban

A 28. Croatia Karlovac Open taekwondo versenyen idén is sikerrel vett részt a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 

És ezt már olvasta?

Diákolimpia döntő Vásárhelyen
Diákolimpia döntő Vásárhelyen A IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia országos döntőjét, június 12–14. között Hódmezővásárhelyen rendezték. 
 
Elítélték a vásárhelyi szurkálót
Elítélték a vásárhelyi szurkálót Első fokon öt és fél év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Törvényszék egy férfit, aki 2023 nyarán egy késsel hasba szúrta ismerősét.
 
Útrekonstrukció Vásárhelyen
Útrekonstrukció Vásárhelyen Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
 
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.