SportMost nem jött össze az érmes helyezés

2017. szeptember 16., szombat
 
Most nem jött össze az érmes helyezés

Szenzációs magyar sikerrel zárult a romániai Mamaiában megrendezett korcsoportos sakk Európa-bajnokság. Az U8-as fiúk mezőnyében, rendkívül kiegyensúlyozott teljesítménnyel, a Sárkány DSE versenyzője, Giang Tran Nam diadalmaskodott. A nyolcéves sakkozó kilenc mérkőzéséből nyolcat megnyert.

 

 

 

 

 

A magyar válogatott ezzel nagyszerű sorozatot tudhat a magáénak, hiszen a legutóbbi három, korcsoportos Európa-bajnokságról egyaránt éremmel térhetett haza. Ezek egyike a hódmezővásárhelyi Márkus Molli Amina ezüstérme.

A vásárhelyi Márkus Molli idén is kvalifikálta magát az Európa-bajnokságra és számára szenzációsan indult a romániai Mamaiában megrendezett korcsoportos sakk Európa-bajnokság. A múlt héten a kezdés napjaiban a legelőkelőbb pozíciót ő foglalta el az U10-es lányok mezőnyében.

 

A hódmezővásárhelyi sakkozó az első mérkőzésén még remizett török ellenfelével, aztán viszont az összes mérkőzését megnyerte, és 4,5 pontjával a második helyen állt a 93 fős mezőnyben.

 

Hétfőn addigi talán legnehezebb mérkőzése várt az U8-as Európa-bajnoki ezüstérmes sakkozóra, ugyanis a hibátlan, 5 ponttal álló orosz Veronika Subenkovával csapott össze.

Innentől viszont hiába került elérhető közelségbe valamelyik dobogós helyezés, az utolsó két fordulóban egyaránt remizett, így végül a nyolcadik helyen zárt.

 

Mint ismeretes tavalyelőtt Márkus Molli Amina ezüstérmet nyert az U8-as lányok között.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi győztese van a Diák Sakkolimpiának

Vásárhelyi győztese van a Diák Sakkolimpiának

Miskolcon volt az országos döntő, amelyen az érmes és további értékes helyezések ismét öregbítették a vásárhelyi sakkutánpótlás-nevelés hírnevét.
Négy éve avatták fel a Kossuth téri emlékművet

Négy éve avatták fel a Kossuth téri emlékművet

Az első világháborúban elesett katonák nevének megörökítésére készült emlékhely, a tér képét a mai napig meghatározó lovas huszár szobrával teljesedik ki.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
Már megint... és még meddig?

Már megint... és még meddig?

A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.