
A napokban a díszközgyűlésen öten vehették át a ’Hódmezővásárhely Egészségügyéért’ elismerést.
Fekete Balázsné Dr. Spiák Marianna belgyógyász főorvos, háziorvostan szakorvos
Főorvos asszony az orosházi Táncsics Mihály Gimnáziumi tanulmányai után a szegedi gyermekklinikán nővéri munkát végzett, ami jelentős mértékben meghatározta a későbbi orvosi munkáját.
1977-ben felvételt nyert a Szegedi Orvostudományi Egyetemre.
1982-ben költözött Hódmezővásárhelyre. Az egyetem elvégzése után az Erzsébet kórház intenzív osztályán kapott kezdő orvosi állást. Ez idő alatt két kislányuk született.
A szakvizsgát 1989-ben tette le a Budapesti Semmelweis Orvostudományi Egyetemen anesthesiológia és intenzív terápiából.
Háziorvosi körzetben 1990-ben kezdett el dolgozni a Kertvárosban.
Munkáját 1991-ben a Semmelweis ünnepség alkalmából igazgatói dicsérettel ismerték el.
1997-ben a háziorvosi szakvizsgát is letette.
Több évtizeden át a végezte a háziorvosok koordinálását, mint kollegiális vezető. Igyekezett fórumot biztosítani a problémák felvetésére, megoldására. Az alapellátási ügyelet, rendőrségi ügyelet orvosi ellátását szervezte.
Praxisa oktató praxisként működött, orvostanhallgatók, nővérek képzésében folyamatosan részt vett.
2004-2006-ig postgraduális pszichoterápeuta szakképzést végzett.
2013-ban Tutor Tréningen vett részt a Szegedi Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemen.
Dr. Kovács Endre sebész, urológus szakorvos, kórházi főorvos .
A Ságvári Endre általános iskolában, majd a Bethlen Gábor gimnáziumban tanult, itt érettségizett. 1977-ben felvételizett a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetemre, de értelmiségi származása miatt nem vettek fel. Egy évig a vásárhelyi kórházban a szülészeti osztályon dolgozott műtőssegédként. Előfelvételisként egy évnyi egészségügyi munka után kezdte meg tanulmányait. Az egyetemi évek alatt minden gyakorlatát a Hódmezővásárhelyi kórházban abszolválta. 1984-ben a Kakaszéki gyógyintézetben kezdett, majd a kórház sebészeti osztályán folytatta.
1989-ben szakvizsgázott általános sebészetből. Dr. Varga Béla főorvos hívására átment az urológiai osztályra, ahol 1989-től dolgozott.
1995-ben urológiából szakvizsgázott. 2008-tól az urológiai szakrendelést vezette.
2023 január 1-től Dr. Bajory Zoltán urológus professzor hívására a Szegedi Tudományegyetem Urológiai Klinikájára ment dolgozni, jelenleg is itt gyógyítja a betegeket, immár tovább dolgozó nyugdíjasként. Magánrendelése 1996 óta a mai napig működik Hódmezővásárhelyen.
Dr. Floszbergerné Dr. Czimmer Julianna csecsemő-gyermekgyógyász szakorvos, címzetes főorvos
Főorvos asszony a Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett, ezt követően a Szegedi Orvostudományi Egyetem általános orvosi karán szerzett diplomát.
1986-ban csecsemő- és gyermekgyógyászati szakvizsgát tett. Szerteágazó szakmai képzettségének néhány állomása: 2000-en Bemer terapeuta végzettséget, a szegedi Egészségügyi Menedzsmentfejlesztő Kht, képzésén egészségfejlesztő képesítést szerzett. 2010-től Lézerterapeuta képesítéssel is segíti a betegeit.
Emellett IBR konzulens, tanácsadó.
Szakmai tapasztalata: 1980 és 1988 között az Orosházi Városi Kórház Gyermekosztályának orvosa. 1988-tól házi gyermekorvos a Hódmezővásárhely Kertvárosi Gyermekkörzetben. 1980-tól Iskolaorvos. 2005-től főorvos
Kiváló munkakapcsolatot tart fenn kollégáival és munkatársaival.
Az iskolaorvosi tevékenység keretein belül - több szakemberrel együtt - nagy hangsúlyt fektetett a mozgásszervi elváltozások szűrésére, illetve kidolgozta és megszervezte városunkban az iskolai gyógytestnevelés, gyógyúszás ismételt bevezetését.
A tapasztalatait és az eredményeket több szaklapban is publikálta.
Kenéz Józsefné háziorvosi asszisztens.
Kenéz Józsefné Hódmezővásárhelyen született. Egy a faluhoz közeli tanyán nőtt fel. Általános iskolába Mártélyra járt. Középfokú tanulmányait Hódmezővásárhelyen a Frankel Leó egészségügyi Szakközépiskolában végezte. Érettségi után a mártélyi háziorvos mellé került, mint orvosírnok. A rendszerváltás után néhány évig szociális gondozóként tevékenykedett a mártélyi Gondozási Központban. 1993 szeptemberétől újra a mártélyi orvosi rendelőbe került a Háziorvosi Szolgálathoz, mint körzeti ápoló.
1996-tól a Dr. Csernai Katalin Otthoni Szakápolási Kft. II. koordinátora és vezető szakápolója lett Mártélyon. 2009-től a Dr. Csernai Katalin Kft. otthoni szakápolási és hospice tevékenységének szakmai vezetője lett. 2014-ben ismét váltott, ám a szakmát nem hagyta el, a vásárhelyi Agyag utcai rendelőbe a 7. körzetbe kerül asszisztensként. Jelenleg is itt dolgozik, igaz már rendes nyugdíj mellett, napi két órában.
1999-ben az akkori Egészségügyi Minisztertől dicséretet kapott, 2003-ban Mártély Községért kitüntetést vehetett át.
Talmácsi Károlyné Dr. Ugrai Erzsébet gyermekgyógyász szakorvos, főorvos.
Szentesen született, általános iskolai és gimnáziumi tanulmányait szülővárosában végezte. Az orvosi hivatás gyermekkora óta álma volt, annak eléréséért tanulmányai során meg is tett mindent. 1957-ben felvételt nyert a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Karára, ahol 1963-ban diplomázott cum laude minősítéssel.
Az egyetemi hatodévét a hódmezővásárhelyi kórházban töltötte. Az egyetem elvégzését követően Hódmezővásárhelyen telepedett le, itt alapított családot, orvosi hivatását mindvégig itt folytatta. 1963. október 14-én lett a kórház gyermekosztályán segédorvos. 1967. október 1-én körzeti gyermekorvos lett. 1968-ban csecsemő- és gyermekgyógyászati szakorvosi képesítést szerezett jeles eredménnyel. Körzeti gyermekorvos, majd az átalakulások után házi gyermekorvos volt közalkalmazottként 1998. május 31-ig. Ez idő alatt az Erzsébet Kórház-Rendelőintézet főigazgatójától főorvosi kinevezést kapott.
1998-ban indította vállalkozását, ekkortól házi gyermekorvosi tevékenységét a Dr. Ugrai-Ped Bt-ben folytatta.
A 2000-es évek elején egy felkérésre néhány éven át tagja volt az Életünkért Egészségünkért Hódmezővásárhely Lakosságáért alapítvány kuratóriumának.
2015-ig rendszeresen részt vett a hódmezővásárhelyi alapellátási ügyelet munkájában.