KözéletHárom vásárhelyit is kitüntettek

2018. március 14., szerda
 
Három vásárhelyit is kitüntettek

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából a Miniszterelnökség szervezésében Magyar Érdemrend és Magyar Érdemkereszt kitüntetések átadására került sor.

 

 

 

 

 

 

Az emberi erőforrások minisztere a Magyar Érdemrend és Magyar Érdemkereszt kitüntetések átnyújtása előtt arról beszélt, hogy ha a nemzet kezébe veheti sorsa irányítását, akkor képes talpra állni, építkezni és lehetetlen körülmények között is növekedni. Ebben a központi szerep mindig a kormányzatoknak jut, azonban a kormány munkája önmagában nem elég, szükség van hozzáértő, elkötelezett, bátor emberekre, akik a maguk területén kiemelkedőt alkotnak. Ilyen emberek a díjazottak, akiknek a munkája túlmutat önmagukon, több és magasabb rendű, mint ők - fogalmazott a miniszter.

 

 

Áder János köztársasági elnök a Magyar Érdemrend tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetést adományozta:

HÉZSŐ FERENC Munkácsy Mihály-díjas festőművésznek a dél-alföldi festészeti hagyományok újragondolásával önálló stílust teremtő művészi pályája, valamint a művészeti képzés és tehetséggondozás területén végzett több évtizedes munkája elismeréseként;

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést adományozta:

ÁDÓK JÁNOSNAK, a Csongrád Megyei Közgyűlés alelnökének a köz szolgálatában végzett több évtizedes, kiemelkedő színvonalú szakmai munkája elismeréseként;

 

A Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata kitüntetést adományozta:
BARANYAI ANTAL sportszervezőnek, edzőnek, sportújságírónak a különböző sportágak népszerűsítése érdekében végzett széles körű vezetői és szervezői munkája, valamint sportújságírói tevékenysége elismeréseként.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Új vezetője van a Hódmezővásárhelyi Járási Hivatalnak

Új vezetője van a Hódmezővásárhelyi Járási Hivatalnak

Alig egy hét alatt lefolytatták a kinevezéséhez szükséges valamennyi eljárást. Elődjét, dr. Égető Gábort tavaly januárban nevezték ki.  
Ingatlanpanama?

Ingatlanpanama?

Márki-Zay Péter gyanús ingatlan ügyekről is beszélt. Állítólag a választás után teherautókkal szállítottak el iratokat a városházáról. Közleményben reagált a Fidesz frakció.
Kezdődik a tiszavirágzás

Kezdődik a tiszavirágzás

A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt

A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt

Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.