Kék hírekHárom helyszínen mérik a gyorshajtókat

2018. május 11., péntek
 
Három helyszínen mérik a gyorshajtókat

Vásárhely határában a Szentesi úti fix traffipaxot leszámítva, három helyen lesz ellenőrzés. Ezeket a vásárhelyiek javasolták az országos akció részeként.

 

 

 

 

 

 

 

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata, a TISPOL kezdeményezéséhez csatlakozva május 14-én 6 órától május 15-án 6 óráig 24 órás sebességellenőrzést hajt végre a rendőrség.

Az akció lehetséges helyszíneire számos állampolgári javaslat érkezett, amelyek közül a helyi adottságokat, valamint a közlekedésrendészeti elemző munka eredményeit figyelembe véve a megyei rendőr-főkapitányságok kijelölték az ellenőrzések helyszíneit és az időpontokat.

Hódmezővásárhelyi lakosok is éltek a lehetőséggel, amelyek közül 3 javasolt helyszínen állnak fel a traffipaxok, illetve intézkednek a rendőrök.

A javaslatot tevők közül a rendőrség 10-10 embert meghív a helyszínekre.

Mindkét napon a 3 hódmezővásárhelyi helyszín:

Jókai utca 56 szám 6:00-10:00 óra között,

Kutasi út, 67 szám 11:00-15:00 óra között,

és a 47-es út laktanya előtt 16:00-20:00

 

Csongrád Megye valamennyi helyszínét megnézheti ITT!

 

Tavaly az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) által végzett ellenőrzés 874 magyarországi helyszínére körülbelül hatszázötven javaslat érkezett. Ebből 42 helyszín Csongrád Megyében volt. Idén is az akció célja a sebességtúllépés veszélyességének tudatosítása, nem a szankcionálás. Az ellenőrzés idén is Csongrád megye illetékességi területét képező valamennyi rendőrkapitányságot, az M43-as és az M5-ös autópályát is érinti.

A kampány ötlete Németországból származik, ahol hat évvel ezelőtt az egyik szövetségi állam lakosait kérték meg a hatóság munkatársai, hogy szavazzanak arra a helyre, ahol sebességellenőrzést szeretnének. A német ötlet nemzetközileg nagy tetszést aratott és azóta minden évben valamennyi TISPOL tagállam alkalmazza.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Adok-kapok a város kárára

Adok-kapok a város kárára

Durva megszorításokat szavazott meg a vásárhelyi rendkívüli közgyűlésen a fideszes képviselőtestület.
Az Év fagyija avagy mi is van a tölcsérben?

Az Év fagyija avagy mi is van a tölcsérben?

Ismét itt az év fagylajtja verseny! Ám érdemes arra is gondolni, hogy az egészségre is kockázatosak lehetnek az olcsó, de silány minőségű fagylaltok.
Irány Hong Kong

Irány Hong Kong

A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.