
Augusztus 18-án érkezik Budapestre a Sólyom első gépe, melyet további 5 Boeing 737-50-as követ majd.
Heteken belül megkezdődhet a légitársaság online jegyértékesítése, a menetrend szerinti üzemelés szeptember végére várható – ismertette Vágó József, a Sólyom Hungarian Airways vezérigazgatója, a társaság első hivatalos sajtótájékoztatóján. A munkatársak felvételét augusztus 1-től kezdik meg.
Hagyományos, hálózati légitársaságot kívánnak létrehozni, amely személyszállítás mellett, áru- és postaküldemény szállítással is foglalkozik majd. „A Sólyom prémium kategóriás légitársaság lesz, nem kívánunk versenyezni a low-cost társaságokkal' - mondta Vágó József. 'Nagy igényt tapasztalunk szolgáltatásaink iránt, nem aggódom amiatt, hogyan fogjuk megtölteni a gépeket.' Hangsúlyozta, külföldön már sokkal komolyabban veszik a Sólyom Airways-t, mint Magyarországon.
Augusztus 18-án érkezik Budapestre az első gép, melyet további 5 Boeing 737-50-as követ. „Több lízingcéggel sikerült kedvező megállapodást kötnünk, már használt, de kiváló műszaki állapotban lévő, hosszú távú repülésre alkalmas gépeket közlekedtetünk majd”– fogalmazott a Sólyom vezérigazgatója. A Boeing 737-50-asokat 110 ülésessé alakítják, melyben 12 üzleti és 92 turista ülőhely lesz. A tervek szerint 2017-re 20 darab regionális jettel, valamint 20 keskeny törzsű és 10 széles törzsű géppel rendelkezik majd a Sólyom flottája.
A vezérigazgató újságírói kérdésre elmondta, az online jegyértékesítés hamarosan elérhetővé válik, várhatóan heteken belül el tudják indítani a rendszert. Ezzel egy időben megszületik majd a Sólyom menetrendje is. A menetrend szerinti üzemelés – az értékesítés beindításának függvénye – körülbelül szeptember végére várható. A társaság szlogenje szerint „Európa szívéből” kezdetben 31 célállomásra indítanak gépeket, 2017-re pedig 96-re igyekeznek bővíteni a desztinációk számát.
A vezérigazgató kiemelte, sok munkaerőre van szükségük, a munkatársak felvételét augusztus 1–től kezdik meg. A betöltendő munkaköröket és a felvételi pályázati feltételeket a társaság honlapján illetve az országos napilapokban teszik közzé. A munkahelyek száma a flotta függvényében gyarapszik majd, még idén 700-1000 főt, jövőre várhatóan 1400-2000 embert alkalmaznak majd.
A Sólyom megkapta a székhelyhasználati engedélyt a repülőtérre, és az elmúlt hetekben megnyitották irodájukat az 1. Terminálon - ismertette a vezérigazgató. Vágó József cáfolta, azt a szombati lapértesülést mely szerint a Nemzeti Közlekedési Hatóság elutasította volna kérelmüket. Elmondta, május 31-én beadták engedélyezési kérelmüket a Hatósághoz, aki azóta nem kötelezte a társaságot újabb eljárás indítására.
A vezérigazgató hangsúlyozta, elkötelezettek a magyar székhely, a magyar menedzsment, a magyar munkatársak és a magyarországi adózás mellett. A légitársaság három magánszemély, Vágó József, Hurtyák Róbert és Lucsik János tulajdonában van. A Sólyom Airways-ben az állam nem tulajdonos, indulásakor sem támogatta a társaságot, s ezzel a tulajdonosok a jövőben sem számolnak. A három magyar üzletember, a külföldi - ománi és Egyesült Arab Emirátusok-beli - befektetők segítségével magányvagyonából hozta létre a céget, amelyből a következő három évben nem kívánnak osztalékot kivenni, a bevételt visszaforgatják, és a légitársaság fejlesztésére fordítják.
A vezérigazgató elmondta, a Malév csődje után szinte teljesen leállt az átszállóforgalom a budapesti reptéren, azt remélik, hogy a Sólyom beindulását követően ez ismét elindulhat.