Kultúra, oktatásGyőzött a DualCore

2014. május 20., kedd
 

Aki nem tudná ez egy számítógép processzor tulajdonsága, jelen esetben a Németh László Gimnázium csapata rejtőzik a név mögött.

 

 

Fotók: VH

 

 

13 éve volt az első, - mára nagy népszerűségnek örvendő - verseny Hódmezővásárhelyen, amelyben nem LAN partik, DayZ, Metal Gear vagy éppen a WoW a főszereplő, hanem a számítógép használata alkalmazásokkal, illetve hétköznapi feladatok, mint például dokumentumok, prezentációk készítésével.

„Na itt lehet megfogni a gyerekeket, hiszen inkább a játékban rutinosak, semmint a szakszerű használatban.” mondja a szakember. A verseny fáradhatatlan főszervezője Béleczkiné Tatár Katalin, a Városi Informatikai Közösség vezetője szerint ez volt az egyik motivációja, hogy tizenhárom évvel ezelőtt létrehozták Hódmezővásárhelyen az iskolásoknak az Infománia versenyt. 

 

Az 5-8. ostályos diákoknak, nem csak az elméleti tudásukra volt szükségük, hiszen a győzelemhez egy csipet fantázia is kellett. Sőt, az internet szövevényes útvesztőiben elrejtett információk is közelebb jutatták a versenyzőket a sikerhez. 

Három forduló után a legjobb 15 csapat küzdött meg egymással és a számítástechnika folyamatosan fejlődő világával, a most tizenhárom éves INFORMÁNIA verseny vándorserlegéért, a Szent István Általános Iskola falai között. Elmélet és gyakorlat egyaránt várt rájuk.

A két órás versengés után itt-ott már lehetett hallani, hogy a fiatalok fejében már csak az járt, milyen ajándékot is válasszanak, ha nyer a csapat. Igen, választani kellett, hiszen a Városi Informatika Munkaközösségnek köszönhetően több informatikai eszköz is felkerült a legjobbaknak járó jutalmak listájára. A legnagyobb dicsőséget viszont a vándorkupa tulajdonosai – idén a Németh László Gimnázium csapatának tagjai mondhatják magukénak.

 

Infománia területi informatika verseny eredmények:

 

1. hely                  DualCore: Sisák Botond, Rischák Balázs, Kisházi Gábor, Miskolczi Tamás

                               Németh László Gimnázium - Felkészítő: Pap-Takácsné Hefler Gabriella

 

2. hely:                 Clever Kids: Vincze Lilla, Stefula Máté, Szanda Márton, Tápai Balázs

                               Kertvárosi Katolikus Általános Iskola –  Felkészítő: Papp László

 

3. hely:                 Pixelek:  Molnár Alexa, Hajdú Endre, Szénási János, Ambruzs Liliána

                               Németh László Gimnázium – Felkészítő: Martonné Végh Katalin

 

4. hely:                 My SQL Injektion: Fazekas Márk, Komáromi Gréta, Szőke Tünde, Farkas Panna

                               Kertvárosi Katolikus Általános Iskola – Felkészítő: Papp László

 

5. hely:                 3 bit:  Fejős Gábor, Kútvölgyi Csanád, Kupcsik Bence, Gila Valter

                               Szegvári Általános Iskola – Felkészítő: Tóth Péterné

 

és                           Végrehajtók:     Ménesi Ferenc, Nyári Máté, Pap Roland, Szemerédi Richárd

                               Varga Tamás Általános Iskola - Felkészítő: Szalay Balázs

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A java még hátra van

A java még hátra van

Nagy Alex: A pálya romló állapota ellenére a köridejeim javultak, azonban ezt a tempót már nem tudtam tartani, a harmadik helyen végeztem.
Vásárhelyen is folyik a tisztjelöltek kiképzése

Vásárhelyen is folyik a tisztjelöltek kiképzése

Ebben az évben már harmadszor jártak a hódmezővásárhelyi helyőrségi gyakorlótéren.
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 4. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.