FélpercesVásárhelyen is folyik a tisztjelöltek kiképzése

2014. május 19., hétfő
 
Vásárhelyen is folyik a tisztjelöltek kiképzése

Altiszt- és tisztjelöltek is részt vettek azon a harcászati gyakorlaton, amelyet május elején az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségében tartottak.

 

 


 

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Karának harmad- és negyedéves lövész honvéd tisztjelöltjeinek harcászati, gyakorlati kiképzése a 62. Lövészzászlóalj bázisán folyik. A mostani felkészítésen húsz hallgató vett részt.

A gyakorlat érdekességét az adta, hogy a tisztjelöltek mellett az Altiszti Akadémia őrmesteri tanfolyamának hallgatói is részt vettek a feladatban, a hadműveleti- és kiképzési beosztott zászlósi tanfolyam résztvevői pedig megnézték, majd kielemezték az egyes harcászati mozzanatokat.

 

A tisztjelölteknek egyébként már nem volt teljesen ismeretlen a terep, hiszen ebben az évben már harmadszor jártak a hódmezővásárhelyi helyőrségi gyakorlótéren.

 
 
Forrás: MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Leleplezték az Orbán-vagyont: ez az 50 legolvasottabb könyv tavasszal

Leleplezték az Orbán-vagyont: ez az 50 legolvasottabb könyv tavasszal

Áprilisban Ferenczi Krisztina Narancsbőr - Az Orbán-vagyonok nyomában című riportkönyve mind a nyomtatott TOP50-ben, mind az e-könyves TOP10-ben az első helyen végzett.
Elballagtak a Mezőgazdasági Kar hallgatói

Elballagtak a Mezőgazdasági Kar hallgatói

Május 16-án 61 végzős hallgató búcsúzott – ha nem is véglegesen –  a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karától. Képekkel!
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.