KözéletGyorsabb a gépjármű-ügyintézés Vásárhelyen

2013. február 7., csütörtök
 
Gyorsabb a gépjármű-ügyintézés Vásárhelyen

Megerősítették a gépjármű-ügyintézést február elsejétől a vásárhelyi járási hivatalhoz tartozó okmányirodában. A várakozás elkerülése, a gyorsabb ügyintézés érdekében a polgármesteri hivataltól a járáshoz átkerült ügyintézőkkel bővítették a létszámot.

 

 

 

 

Már négy ablaknál lehet intézni az úgynevezett közlekedési igazgatási ügyeket, amelyek főként a gépjárművek forgalmi engedélyével kapcsolatosak.

 

Az okmányiroda nyitva tartása nem változott: hétfőn 8–17-ig, kedden és csütörtökön 8–16-ig, szerdán és pénteken 8–12-ig fogadják az ügyfeleket. Továbbra is lehet időpontot kérni az ügyfélkapun keresztül, ebben az esetben nem kell várakozni.

A vásárhelyi járási hivatalhoz tartozó irodák, így az építésügyi hatóság és a gyámhivatal is a városháza földszintjén kaptak helyet. A földhivatal, a munkaügyi központ, az állatorvosi hatóság és a népegészségügyi szolgálat a korábbi helyükön maradt. A vásárhelyi járási hivatal kirendeltségeként működik a mindszenti okmányiroda, ahol szintén bővítették az ügyfélfogadást – négy ablak helyett ötnél lehet intézni az ügyeket.

 

Olvassa el ezt is!

Idén több jutott

Idén több jutott

Naponta 300-nál több vásárhelyi család veheti át a súlyra sem kevés élelmiszercsomagokat. Összesen 12 millió forint értékű a Szeged-Csanád Egyházmegyei Karitász szervezet adománya.

Mert segíteni jó

Mert segíteni jó

Elmozdulni látszik a holtpontról Hódmezővásárhelyen az önkéntes tevékenység népszerűsítése, koordinálása azzal, hogy a Németh László Városi Könyvtár vállalta a további működtetését.
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz

Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz

Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A bíróság szerint sem tartható népszavazás
A bíróság szerint sem tartható népszavazás

Helyben hagyta a Szegedi Törvényszék a hódmezővásárhelyi helyi választási bizottság döntését, amely nem hitelesítette a benyújtott helyi népszavazási kérdést.