KözéletMert segíteni jó

2013. február 6., szerda
 
Mert segíteni jó

Elmozdulni látszik a holtpontról Hódmezővásárhelyen az önkéntes tevékenység népszerűsítése, koordinálása azzal, hogy a Németh László Városi Könyvtár vállalta a további működtetését.

 

 

 


 

Sajtótájékoztatón jelentették be, február 1-jén újra megnyílt az önkéntes tevékenységet népszerűsítő és szervező Önkéntes Pont a könyvtárban. Kósa Lászlóné Tóth Krisztina, a Csongrád Megyei Önkéntes Centrumot működtető Talentum Alapítvány irodavezetője elmondta, a Szegedi Önkéntes Központ 2006 júniusában az Önkéntesek Hete alkalmából kezdte meg tevékenységét, azzal a céllal, hogy az önkéntesek csoportja és az önkénteseket fogadó civil szervezetek közötti kapcsolatot kiépítse és koordinálja. Ugyanez a feladata, többek között a megyében működő makói, szentesi, mindszenti és a most megújuló vásárhelyi Önkéntes Pontnak is.

 

A hódmezővásárhelyi Önkéntes Pont, a Csongrád Megyei Önkéntes Pont Hálózat részeként 2009. június 6-án, az Önkéntesek Napja alkalmából kezdte meg hivatalos működését a Hódmezővásárhely Ifjúságáért Egyesület égisze alatt, koordinátora Horváth Tibor volt. (Cikkünk a lap alján!)

 

Kósa Lászlóné Tóth Krisztina szerint, az utóbbi egy évben nem hallatta hangját a helyi Önkéntes Pont, de az új működtetővel az önkéntesség ügyének feléledését várja Vásárhelyen.

Mint mondta a tevékenység részét képezi a népszerűsítő programok szervezése, az adatrögzítés.

 

Soós Csilla könyvtárigazgató elmondta, a könyvtár nyitvatartási idejében lehet felkeresni az erre a célra kialakított irodát, ahol regisztrálhatják magukat és információhoz juthatnak az önkéntes munka iránt érdeklődők.

A Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondták, az Önkéntes Pont időseket és fiatalokat egyaránt szívesen lát és csak részben fedi le az érettségire felkészítő középiskolákban a kötelező 50 órás közösségi szolgálatot. (Mint ismeretes 2016-tól az érettségi feltétele lesz a közösségi munka, ami a most kilencedikes diákokra már vonatkozik.) 

 

Kósa Lászlóné Tóth Krisztina szerint, céljuk, hogy az Önkéntes Pont meghatározó szerepet kapjon az önkéntesség kultúrájának terjesztésében, összekötő kapocs legyen a társadalom tagjai, a non-profit szervezetek, a döntéshozók és a szakmai szervezetek között.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Lennél önkéntes

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Magas a felvehetők száma a BKF vásárhelyi tagozatára

Magas a felvehetők száma a BKF vásárhelyi tagozatára

A sláger továbbra is a turizmus-vendéglátás, és a kereskedelem és marketing, méghozzá kétharmad-egyharmad arányban. A költségtérítéses képzésben 198 és 170 ezer forintba kerül egy szemeszter.
A nagyik lájkolják a tanfolyamot

A nagyik lájkolják a tanfolyamot

A most indult tanfolyamon alkalmanként 5 diák segíti hozzá a biztos szörföléshez az igencsak érdeklődő időseket. Most még persze szó nincs szörfölésről, inkább amolyan békés vitorlázgatás zajlik a bájtok hullámain. Képekkel!
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.