BulvárEzeket figyelik a traffi-szemek

2015. február 9., hétfő
 
Ezeket figyelik a traffi-szemek

A napokban jelentette be a rendőrség, hogy újfajta traffipaxokat tesztelnek, illetve használ majd (véglegesen márciustól).

 

 

 

 

A különleges eszközök - összesen 160 darab - a gyorshajtásnál sokkal több közlekedési szabálysértést is lebuktatnak majd.

 

A februári tesztüzem idején még nem kell számítaniuk az autósoknak arra, hogy az új kamerával mért sebességtúllépés esetén bírságolják őket, ugyanakkor a régi készülékeket is használja még a hatóság, és az azokkal mért sebességtúllépésnél büntetnek. Az új kamerákat márciustól használják véglegesen.

Az autósoknak van mitől tartaniuk, az egyenként 5,7 millió forint értékű új eszközök az alábbi közlekedés helyzeteket látják majd:

  • gyorshajtás
  • tilos jelzésen (piros lámpán, sárga lámpán, vasúti átjárón) áthajtás
  • záróvonal átlépése
  • buszsáv használata
  • kötelező haladási iránnyal szembeni közlekedés
  • ha nincs használva a biztonsági öv
  • ha lejárt műszaki
  • ha nincs érvényes kötelező biztosítás
  • ha körözött a kocsi. 

A rendőrség egyébként nem viccel: hivatalos honlapjuk szerint 2016 elejétől már csak elvétve találni majd olyan kritikus közúti csomópontot az országban, ahol egy szabályszegés rejtve marad a rendőrség figyelő kameraszemei elől.

 

Olvassa el ezt is!

Tervben van egy újabb koncert

Tervben van egy újabb koncert

Az elmúlt években szülővárosában rendszeresen ingyen, vagy éppen ünnepi alkalommal zártkörben fellépő Hegedűs Endrére ezúttal - az 1500 forintos jegyár mellett is - nagyszámú közönség volt kíváncsi.
Vádemelési javaslat a mindszenti áramütés ügyében

Vádemelési javaslat a mindszenti áramütés ügyében

Halálos áramütés ért munkavégzés közben egy férfit Mindszenteni, amikor hozzáért a magasfeszültségű vezetékhez.
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli

Győzelmével felugrott a 7. helyre a Kosársuli

Március 30-án az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának utolsó előtti fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.