SportÉrtékes kettős siker

2020. január 26., vasárnap

Értékes kettős siker

Az NB I/B Zöld csoportjának 19. fordulójában a Concordia Motax KC Pápa ellen lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli U20-as és felnőttcsapata. Nem is akárhogy!

Fiataljaink hozták a szokásosat, azaz esélyeshez méltóan könnyed győzelmet arattak. Tóth Tamás alakulata már az első negyedben lerohanta a tabellán utolsó előtti Veszprém megyeieket (30-7), és minden negyedet megnyert, mindezt úgy, hogy Varga Ákos és Hargitai Krisztián ezúttal nem lépett pályára a csapatban, ráadásul mind a tíz játékos feliratkozott a pontszerzők közé. Nemanja Acimovic és Kelemen Norbert is dupla-duplával zárta a 111-54-es sikerrel záruló összecsapást. Tökéletes "bemelegítés" volt ez a jövő szombati, Pécs elleni rangadóra!

NB I/B U20 Zöld csoport, 19. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Concordia Motax KC Pápa 111-54 (30-7, 24-12, 30-15, 27-20)

Hódtói Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Utasi B., Boros

Kosársuli: KELEMEN N. 16, BODÓCSI 12/6, Drávai 3/3, Bálint 8, ACIMOVIC 35/3

Csere: Nánási 9, Sirkó 5/3, Kozma 3, Pánczél 15/9, Filak 5

Vezetőedző: Tóth Tamás

A felnőtteknél ennél jóval szorosabb ütközetre volt kilátás, pláne annak tükrében, hogy októberben szoros végjáték után a hazaiak örülhettek Pápán. Kálmán László együttese azóta is előkelő formát mutat, a tabella 4. helyezettjeként egy Újpest elleni diadallal hangoltak a Kosársulira.

Szerencsére azonban a mieink sem panaszkodhatnak az utóbbi időszakra, hisz hétről hétre egyre összeszokottabb és erősebb a csapat, amelynek következtében már-már a felsőház került célkeresztbe. Ehhez a zsinórban harmadik hazai mérkőzés is hozzátett, hisz már a kezdés után egyértelműen látszott, abszolút pariban vannak a sárga mezes játékosok az ellenféllel, sőt!

Kosárlabdában kevés szorosabb első félidő létezik, mint amilyen a mostani volt - végig fej-fej mellett, egálban pattogtattak a felek. A 7. percben, Varga Zalán triplájánál vezetett először a Kosársuli, majd Molnár Bence kettesei élezték ki a jól működő támadójátékot. A vendégek is pontosan játszottak, a 24-22-es első negyed után azonban valósággal felforrt a pálya.

A második negyedben Kelemen Balázs és Varga Ákos eresztett el egy-egy remek hármast, a 15. percben kialakult az addigi legnagyobb különbség (34-26), hogy aztán összekapja magát a verbálisan önmagát, a hazaiakat és a játékvezetőket sem kímélő Pápa, és másfél perc alatt egy 15-1-es rohammal visszavegye a vezetést. Mindezzel mit sem törődött a Kosársuli, higgadtan és precízen zárta szorosabbra védekezését Tóth Tamás legénysége, amely egy utolsó másodperces, látványos Vuk Pavlovic-pöccintéssel döntetlenre mentette a félidőt (43-43).

A második játékrészben a lélektani fölény kicsúcsosodott, nagyon erős hazai percek következtek, amivel nem tudott mit kezdeni a vendéggárda. Fizikálisan és mentálisan is erősebb lett a Vásárhely, mindenki hozzátette a magáét az adaghoz, és a pozitív tendenciát mutatta, hogy vezetőedzőnk időt sem kért a szünetet követően. Koncentráltan dobtak és remekül játszottak össze a mieink, és még az sem zavarta meg a lendületet, hogy a negyedik negyed elején elromlott az eredményjelző dudája a Hódtói Sportcsarnokban. Kilencpontos fórt vitt az utolsó tíz percre a csapat, hamar tizenhat lett közte, és hiába próbált zárkózni a Pápa, egyszerűen nem találták az ellenszert. A 94-81-es végeredményt a remekül játszó Perák Denis büntetője állította be.

A vásárhelyi "katlan" továbbra is gyakorlatilag bevehetetlennek számít, ráadásul már a rájátszást jelentő 7. helyen állunk!

NB I/B Zöld csoport, 19. forduló:

Vásárhelyi Kosársuli-Concordia Motax KC Pápa 94-81 (24-22, 19-21, 24-15, 27-23)

Hódtói Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Jurák, Drenyovszki, Jankovics

Kosársuli: MOLNÁR 15/3, Kelemen B. 15/9, Varga Á. 9/6, VARGA Z. 16/6, Hargitai 12/3

Csere: Pavlovic 4, Rostás 8, PERÁK 15, Bálint -, Acimovic -, Bodócsi -

Pápa: MURAI 22/6, Burai 19, Balla 6, Hódi 13/9, Keller 3

Csere: Horváth 3/3, Sonyák 9, Márton Á. 3/3, Márton L. 3/3, Kocsis -, Szeier -

Vezetőedző: Kálmán László

Tóth Tamás: "Értékes sikert értünk el egy jól szervezett Pápa ellen. A második félidőt fizikálisan jobban bírtuk és a hosszabb kispad is mellettünk szólt. A dobószázalékunk végre megfelelő volt és 21 gólpasszt adtunk, szépen járt a labda. A hibáinkat igyekezzük javítani jövő héten, tudunk még ennél is többet."

Február 1-én, szombaton a listavezető Pécs látogat a Hódtóiba. Egy biztos: nem lesz könnyű mérkőzés sem a felnőtteké (18:30), sem az U20-asoké (16:00).

Forrás: Nagy Benjámin Kosársuli
VH

Ilyenek a legboldogabb emberek

Kiderült, hogy a mentális jóléttel és boldogsággal kapcsolatos sok-sok kutatásban 10 tulajdonság mindig visszaköszön. Íme a lista!
A helyszín már megvan de lesz-e pénz a megépítésére?

A rendkívüli közgyűlésen döntés született az új könyvtár helyszínéről. A kormány irányába történő kommunikációs technikán lehetne javítani.
Kitüntették Dömötör Mihály fotóművészt

Szeged Város Önkormányzatának vezetése a Magyar Kultúra Napja alkalmából kiemelkedő fotóművészeti tevékenységét kitüntetéssel ismerte el.
Aki hozzájárult a vásárhelyi azonosságtudat erősítéséhez

A magyar kultúra napján Múzeumőr címmel nyílt meg a Tornyai János Múzeumban a közgyűjtemény első vezetőjének emléket állító kiállítás. Képekkel.

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit
Díjazták az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítóit Átadták a XXXI. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok kiállítói részére meghirdetett elismeréseket. A háromnapos rendezvényen 220 kiállító lesz.

Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.