
Újabb részletek derültek, ki B.-né F. Timea ügyével kapcsolatban. A bíróság szerint a tanúk befolyásolásával vagy a tárgyi bizonyítási eszközök elrejtésével nehezítené az eljárást.
Kereskedéssel elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntette és más bűncselekmény miatt előzetes letartóztatásba került a 40 éves vásárhelyi B-né F.Timea, akit szeptember 19.-én vett őrizetbe a rendőrség. A bíróság döntése alapján a gyanúsított az elsőfokú bíróság tárgyalás előkészítése során hozandó határozatáig, de legfeljebb egy hónapig, október 20-ig előzetes letartóztatásban marad.
A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség azért kezdeményezte a gyanúsított előzetes letartóztatását, mert megalapozott a gyanú arra, hogy B.-né F. Timea gyanúsított júliusában 20 gramm, majd szeptember 16-án 50 gramm herbál néven ismert, új pszichoaktív anyagnak minősülő anyagot értékesített két személy részére. Ezen felül megalapozott gyanú áll fenn arra nézve is, hogy gyanúsított idén július közepén megállapodott az őt felkereső N.Á.-val abban, hogy ellenszolgáltatás fejében segít neki alkalmi partnerekkel szexuális kapcsolatot létesíteni. Ezután lakást bérelt a Vásárhelyen, a Lehel utcában, majd ezt követően hirdetést adott fel, és a hirdetésre jelentkezőket N.Á.- hoz irányította, akivel minden alkalommal közölte, hogy mely időpontokban kell megjelennie a lakásban. A megállapodás időpontjától szeptember 12-ig a gyanúsított 15 alkalommal biztosított lehetőséget az alkalmi partnereknek arra, hogy N.Á.-val ellenszolgáltatás fejében szexuális kapcsolatot létesítsenek. Ebből a pénzből alkalmanként 20%-ot kapott. Nem zárható ki, hogy gyanúsított a már ismert személyeken kívül másoknak is értékesített pszichoaktív anyagot. A további vásárlók személye egyelőre nem ismert, emiatt fokozott annak veszélye, hogy a gyanúsított szabadlábon hagyása esetén a tanúk befolyásolásával vagy a tárgyi bizonyítási eszközök elrejtésével meghiúsítaná vagy megnehezítené a bizonyítási eljárást.
Ezért indokolt az előzetes letartóztatás elrendelése. Emellett a büntetett előéletű gyanúsítottal szemben másik büntetőeljárás is folyamatban van, amely a bűnismétlés veszélyét is fokozottá teszi. A bíróság döntését az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentettek be, így a végzés nem jogerős.