






Családtámogatási ügyeket jött intézni, ma a Kormányablakhoz, az ötezredik ügyfél, Törőcsik Ágnes, kismama. Nagy meglepetés érte, mikor a sorszámhúzás után az irodában virágcsokorral várta Dr. Polner Eörs, a Csongrád Megyei Kormányhivatal főigazgatója és Almási István alpolgármester.
„Nagyon meglepődtem, hogy a sorszámhúzás után, nem az ügyintézőhöz kellett, mennem. Első ízben vagyok itt, és azt hiszem ez emlékezetes nap lesz. Én vagyok a vásárhelyi Kormányablak ötezredik ügyfele? Nem is gondoltam volna!
A 32 éves kismama családtámogatási lehetőségek után érdeklődött, hiszen ahogy mondta ha megszületik a kisfia- akivel már öt hónapos terhes – akkor már nem szeretne a papírokkal vesződni. Mint mondta, „egyébként nagyon meg vagyok elégedve, nagyon segítőkészek voltak az ügyintézők, még kérdeznem sem kellett, minden tudnivalóról tájékoztattak. És az sem utolsó hátrány, hogy egy helyen el tudom intézni a GYED, a GYES és a családi pótlék igénylését, és nem kell több helyre szaladgálnom.”- számolt be élményeiről Törőcsik Ágnes, aki csupán ebédidőben szaladt ki a munkahelyéről egy kis információért.
„Idén kezdte meg működését a Kormányablak, Csongrád megye két településén, Szegeden és Vásárhelyen. Nagy örömünkre szolgál, hogy a város vezetése, ilyen szép környezetben valósította meg a hivatalt és fontos szempont, hogy a lakosság, mind az Önkormányzati, mind pedig az itteni ügyeket egy helyen intézheti.”- értékelte a Kormányablakok sikerességét Polner Eörs, a Csongrád Megyei Kormányhivatal főigazgatója. „Az ötezer ügyfél jelzi, hogy a közigazgatás átalakulása, aminek az élharcosa a kormányablak, pozitív fogadtatásra talált az ügyfeleknél. Ez még csupán a kezdet. A végcél az, hogy az összes állami feladatot egy helyről tudjuk intézni, és ne kelljen ehhez az állampolgároknak plusz hivatalokba menniük. A Kormányablakok ügyköre folyamatosan bővül, ez a szám jelenleg már hatvan fölött jár.”
A szegedi hivatal nemrégiben a hétezredik ügyfelét ünnepelte, és Vásárhely a másfélszer akkora városhoz képest sem sokkal maradt le.
A mai nap során nem csak az ötezredik ügyfél érkezése volt különleges alkalom. Egy országos pályázat is lezárult, ami a Változatos Megyéink az Európai Unióban nevet viselte. pályázók feladata az volt, hogy a képzőművészet eszközeivel elevenítsék meg, kinek mit is jelent, mit is nyújthat a hivatal. A vásárhelyi irodába, egy helyi művész Szabó Klára Petra alkotásai kerültek ki. A nyertes munka több darabos sorozat, és az alkotó rokonait, barátait jeleníti meg.
„Édesapám talált rá erre a pályázatra és az ő biztatására neveztem. Ha jól tudom, 28 pályamű közül kerültem ki nyertesként.” - avatott be a pályázat részleteibe Szabó Klára Petra. „Az én alkotásaimon szinte mindig a rokonaim és barátaim szerepelnek, hiszen csak azokat a modelleket lehet életszerűen ábrázolni, akiket ismerünk. Az öt képen családom és a barátaim láthatóak, különböző korosztályból. A mondanivaló pedig az, hogy a Kormányablakhoz bárki betérhet ügyet intézni, vagy információt kérni, legyen az idős, fiatal, férfi vagy nő.”
Az iroda falán elhelyezett öt festmény ünnepélyes leleplezésén, Szabó Péterné az egyik kép modellje, az alkotó édesanyja is segédkezett.
Kapcsolódó cikkünk:
Szabó Klára Petra nyerte a kormányablak népszerűsítésére kiírt pályázatot