
Jogerős lett a „földönkívüli” csaló börtönbüntetése, miután helybenhagyta a Szegedi Ítélőtábla a Szegedi Törvényszék ítéltét, így 8 év 6 hónap börtön ítélte a táblabíróság azt a férfit, aki éveken át különböző módszerekkel, nem létező beruházásokra hivatkozva, magát földönkívüli személynek beállítva, több mint 410 millió forintot csalt ki a megtévesztett sértettekből.
A letartóztatása (2012) előtt egyéni vállalkozóként dolgozó vádlott 2000 őszén költözött Szegedre. Itt üzleti tevékenységet kezdett folytatni, melynek keretében gazdasági társaságokat hozott létre. A vádlott ennek során régiségkereskedéssel, vendéglátó ipari egységek, játékgépek üzemeltetésével is foglalkozott, majd érdekelni kezdte a bányászati tevékenység is.
Bár a bányászati joggal nem rendelkezett, a sértetteket, mint befektetőket kereste meg a már nem létező bányászati tevékenység finanszírozására. Valótlanul azt állította, hogy a kitermelés megkezdéséhez már csak néhány engedély megszerzése van hátra, és csak a kitermelést végző géppark beszerzése szükséges. Másoknak azt állította, hogy a Mátrában rendelkezik nagy erdőterületekkel, ott mutatott be erdőrészeket állítása alátámasztására, miközben sem erdőkkel, sem kitermelési joggal nem rendelkezett. De kért pénzt – egyebek mellett – falusi turizmus beindítására, halastó kialakítására, földön kívülről érkező 9 méter magas idegen számára készülő ingatlanberuházásra, hivatalos személyek állítólagos lefizetésére is.
Eközben tárgyalásai során felfigyelt azokra a személyekre, akik spirituális tevékenységre, ezotériás kezelésekre és gyógymódokra, valamint ezekkel kapcsolatos előadásokra fogékonyságot mutattak. Ezeknek a személyeknek olyan valótlan világképet vázolt fel, mely szerint ő, mint a túlvilági erők helytartója, a túlvilági erőkkel kapcsolatban van. A befolyása alá kerülteknek azt állította, hogy földi életük meghosszabbításához, illetve életben maradásukhoz, céljaik eléréséhez anyagi és egyéb próbákat kell teljesíteniük. Ezt úgynevezett „ébredésnek” fogalmazta meg. Az anyagi jellegű próbák során a sértetteknek pénzeket kellett a vádlott számára átadniuk.
Az ügyekben érintettek a befektetésekről és az ébresztési eljárásról senkinek, még családtagjaiknak sem beszélhettek. A vádlott azt is előírta számukra, hogy ha már saját anyagi forrásaikból nem tudják előteremteni a kért pénzt, akkor forduljanak ismerőseikhez, de azt nem mondhatják el, mire kell a pénz. Így a sértettek is tévedésbe ejtették azokat a személyeket, akiktől pénzt kértek. A felvett pénzek a vádlotthoz kerültek, akinek tevékenysége következtében a sértettek nagy része teljesen elszegényedett, illetve azok rokonsága is anyagilag károsodott.
A vádlott ezekkel a módszerekkel, nem egyszer fenyegetésig és tettlegességig eljutva, 2004 és 2011 között összességében több mint 410 millió forintot csalt ki az ország különböző pontjain lakó személyektől.
A fentiek mellett a vádlott egy, a tanyáján élő alkalmazottra húsforgató villával támadt, és ekkor az életveszélyt okozó testi sértés bűncselekményét valósította meg.