SportBiztos hely a felsőházi rájátszásban

2022. március 20., vasárnap

Biztos hely a felsőházi rájátszásban

Egyszerű volt a képlet a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli számára szombaton este a Pénzügyőr SE otthonában: a győzelem biztos pozíciót ér a felsőházi rájátszásban.

Az NB I/B Zöld csoportjából ugyanis már csak egy forduló van hátra, a remek formában lévő Kosársuli pedig az utóbbi négy mérkőzését megnyerve nagyon kedvező helyzetbe hozta magát. Nem várt ugyanakkor könnyű feladat a csapatra, hiszen bár a Pénzügyőr decemberben 69-63-ra alulmaradt a Hódtói Sportcsarnokban, a fővárosiak szintén négy győztes meccsel a hátuk mögött kezdhették a találkozót.

Ami pontosan úgy alakult, ahogy arra számítani lehetett: az elejétől a végéig szoros és izgalmas volt. Nemes vezetésével nagyon jól, 8-0-val kezdett a Pénzügyőr, két és fél perc után időt is kellett kérnie Utasi Gábornak. Varga Ákos szerezte az első vásárhelyi pontokat, de a negyed elején kialakult különbség egyáltalán nem változott érdemileg a tíz perc során, sőt, a hazaiakat Horváth kosarai helyenként tíz pont fölé is juttatták. Végül 24-14-nél állt meg a számláló, volt tehát honnan zárkózni a folytatásban.

A második negyed elején Kelemen triplája indította el a vásárhelyi zárkózást, majd Burko hozta vissza öt pontra a csapatot (28-23, 13. perc). Horváth keze azonban nagyon sült, szinte minden dobása sikeres volt, így hamar újra tizenkettőre nőtt a különbség (38-26, 15. perc). A holtpontot jelentette a negyed közepe, mindkét csapatnál jöttek a hibák támadásban, de ahogy az az utóbbi hetekben már többször is előfordult, a kritikus pillanatból egy fokkal a Kosársuli jött ki jobban: Varga Ákos, majd Kelemen hárompontosa, végül Burko kettese a félidőre abszolút nem ledolgozhatatlan hátrányba (46-41) repítette a csapatot.

A szünetet követően két percig folyatódott a Pénzügyőr jó dobóformája, de innentől egyre inkább a Kosársuli akarata kezdett érvényesülni. Pavlovic kosarai, majd Vejinovic közelije után időt kért dr. Bagi Melinda, viszont hiába, így is sikerült utolérni a vendéglátót Borbáth büntetőinél (54-54, 26. perc). A vezetést azonban továbbra sem sikerült átvenni, valaki mindig megvillant a Pénzügyőrtől, igaz, a 61-61-es állás a harmadik negyed végén így is kedvezőbb lélektani helyzetbe hozta a Kosársulit.

Utasi Gábor az előző, Dunaharaszti elleni találkozó után azt mondta, kiegyezne azzal, hogy ne sokszor vezessen a Kosársuli a meccs alatt, de a legjobbkor, a végén igen - ez pontosan így történt most. Kelemen kettesével ugyanis a 31. percben volt először az előny a vásárhelyieknél, amit hamar Pavlovic növelt négypontosra. Koflanovics és Bálint "pontpárbajából" előbbi jött ki jobban, hiszen zsinórban három triplát szórt, amivel az utolsó négy percre a hazaiak fordulhattak előnnyel (72-69). Varga Ákosnak volt válasza, méghozzá két triplával, majd ismét az ő pillanatai következtek, ami után a 39. perc elején már plusz öttel, félig-meddig nyert helyzetben állt a Kosársuli (74-79). Szálasnak köszönhetően viszont egy perc alatt visszazárkózott mínusz egyre a Pénzügyőr (78-79), és Utasi Gábor időkérése után nem sikerült kosarat dobni, így az utolsó fél percben a győzelemért támadott a vendéglátó. Nagyon jól védekezett a Kosársuli, Koflanovics távoli triplája lepattant a gyűrűről, Kovács lepattanója utáni megoldását pedig lefülelte a mérkőzés legeredményesebbjeként 28 pontig jutó Varga Ákos, így nem változott az eredmény: a vásárhelyi csapat zsinórban a negyedik egylabdás meccsét is megnyerte, így a többi eredménytől és az utolsó fordulótól függetlenül bebiztosította a helyét a felsőházi rájátszásban!

NB I/B Zöld csoport, 25. forduló:

Pénzügyőr SE - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 78-79 (24-14, 22-27, 15-20, 17-18)

Budapest, CAMUGO SportLab Kosárlabda Csarnok. Vezette: Radnóti, Sentényi, Gruber

Pénzügyőr: Horváth B. 25/12, Koflanovics 14/12, Nemes 13/3, Varga 4, Baranyi 3
Cserék: Szálas 10/3, Horváth Cs. 4, Kovács 3, Szekeres 2
Vezetőedző: dr. Bagi Melinda

Kosársuli: Varga Á. 28/15, Knyur -, Kelemen 11/9, Pavlovic 8, Burko 15
Cserék: Borbáth 7/3, Bálint 6, Vejinovic 4, Nánási -
Edzőpáros: Utasi Gábor, Szablics Péter

Utasi Gábor értékelése: "Újabb egylabdás meccs, újabb győzelem! Kezdem azt hinni, hogy nagyon jó ez a csapat. Ezzel a sikerrel bebiztosítottuk a helyünket a playoffban, jövő vasárnap, a Kecskemét ellen pedig az is kiderül, hányadik helyen zárjuk az alapszakaszt."

Az U20-asok a 22 pontig és 16 lepattanóig jutó Megyesi vezetésével a Budafok-PSE elleni 86-67-es sikerrel zárták a bajnokságot. A tabella élén az eddig százszázalékos Sopron fog végezni, mögötte az Újpesté az ezüstérem, míg a 15 győzelemmel és 7 vereséggel álló Kosársulinak azért kell szurkolnia, hogy a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya ne nyerjen jövő vasárnap a Bonyhád ellen, hiszen ebben az esetben a vásárhelyi fiataloké lenne a harmadik hely.

Az alapszakasz a felnőttek számára március 27-én, vasárnap 18 órától a KTE-Duna Aszfalt U23 elleni hazai bajnokival zárul, ahol az is kiderül, pontosan hányadik helyen végez a Kosársuli és kivel csap össze a rájátszás negyeddöntőjében.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2022.24.hét

Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Posztumusz Pro Urbe díjas lett Baranyai Antal

A díjjal a 2021 novemberében elhunyt sportvezető, sportszervező, sportújságíró, a vásárhelyi és az országos sportéletért végzett munkásságát ismerték el.
Új Tisza híd Algyőnél

Az egyik hídon Szeged, míg a másikon Hódmezővásárhely felé halad majd a forgalom. Ahogy ez lenni szokott, évek telnek még el az átadásig.
Tavaszi egészség tippek Baracskay Angéla ajánlásával

A Vásárhelyi Hírek állandó háziasszonya nemcsak csodás receptjeivel, hanem remek kondíciójával és egészséges életmódjával is elkápráztatja az olvasókat.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!