Kék hírekBaleset, szén-monoxid a tél jellemzői

2016. január 8., péntek
 
Baleset, szén-monoxid a tél jellemzői

Busz, személyautó, kamionbaleset és egy szinte "szokásos" szén-monoxid eset adott feladatot a tűzoltóknak az elmúlt 36 órában.  

 

 

 

Két kéménytűzhöz is riasztották a Csongrád megyei tűzoltókat csütörtökön. Délután Derekegyházán, majd az esti órákban Zsombón gyulladt meg a füstelvezetőben lerakódott korom. A szentesi és a szegedi tűzoltók mindkét esetben kéziszerszámokkal avatkoztak be. Az izzó részeket eltávolították a kémény belső faláról, majd hőkamerával vizsgálták át az épületet. Személyi sérülés egyik esetben sem történt.

 

Súlyosan megsérült annak a személyautónak az utasa, amely az esti órákban oszlopnak csapódott Makó külterületén. A makói hivatásos egységek feszítővágó berendezés segítségével szabadították ki a jármű sofőrjét, majd átadták a mentőszolgálatnak.

 

Egy idős asszony lett rosszul csütörtökön este Szegeden. A Bécsi körúti lakáshoz a szegedi tűzoltókat riasztották, mert a mentőszolgálat munkatársai nem tudtak bejutni a lakásba. A tűzoltók a levelesláda nyílásán keresztül nyitották ki a hevederzáras ajtót, ennek köszönhetően rövid időn belül megkezdődhetett a sérült ellátása.

 

Szén-monoxid-mérgezés gyanújával szállítottak kórházba egy embert csütörtök éjjel Üllésről. A ruzsai tűzoltók mérései is igazolták a szén-monoxid jelenlétét a levegőben. Az egység átszellőztette a lakást, majd a helyszínt átadta a gázszolgáltató szakembereinek.

 

Villanyoszlopnak csapódott egy autóbusz szeged belterületén csütörtökön este. A menetrend szerint közlekedő busz a Gőz utca sarkán csúszott meg, az ütközés erejétől az oszlop a közeli épületre dőlt. A szegedi tűzoltók áramtalanították a járművet, majd biztosították a helyszínt a műszaki mentés idejére. A balesetben sem a sofőr, sem az utasok nem sérültek meg.

 

Szintén nem volt sérülés, viszont jelentősen lelassította az M43-as forgalmát szerdán délelőtt egy kamion, amelynek a kereke égett az autópálya szegedi szakaszán, a 6-os kilométerszelvénynél. Az égő abroncs károsította a rakodóteret is, melyek következtében több mint hat köbméternyi takarmány hullott ki az úttestre. A szegedi hivatásos tűzoltók végezték a műszaki mentést. Egy vízsugárral oltották el a lángokat, majd értesítették a közútkezelő vállalat munkatársait.

 
 
VH-CSMKI
 

Olvassa el ezt is!

Megfagyott volna

Megfagyott volna

Hódmezővásárhelyen egy 84 éves néni a saját otthonában nem tudott felkelni, így befűteni sem és már nagyon fázott, éppen időben törték rá az ajtót a rendőrök.
Átadták az MVH vásárhelyi kirendeltségét

Átadták az MVH vásárhelyi kirendeltségét

Az egykori zeneiskolában kialakított kirendeltség az ország egyik legimpozánsabb és legszebb hivatali épülete, amely mindenben megfelel az európai uniós elvárásoknak.
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.