GazdaságAz egyik elköltözött a másik fejleszt

2015. február 26., csütörtök
 
Az egyik elköltözött a másik fejleszt

Átrendeződik Vásárhely textilipara. A Hódmezővásárhelyi Ipari Parkban az egyik vállalat erősít, a másik befejezte tevékenységét.

 

 

Fotók: VH

 


Tavaly szeptemberben a Makói út melletti Ipari Parkban befejezte a kötőipari termékek gyártását az olasz érdekeltségű Maropa Kft. Azóta tart a végelszámolás. A cég 24 dolgozójának bér és egyéb kifizetése a napokban viszont megtörtént.

A Vásárhelyi Hírek kérdésére, hogy mi a távozás oka, Koczka Anikó a kft. ügyvezetője és végelszámolója elmondta, a vásárhelyi az anyacég egyik telephelye volt  és a tavaly óta beszűkült orosz piac miatt, dönteni kellett, hogy a csökkenő keresletet hogyan hidalják át. Ekkor határoztak a tulajdonosok úgy, hogy - mivel Romániában is működik egy üzemük, a kedvezőbb adózás miatt inkább a vásárhelyi céget szüntetik meg. Koczka Anikó azt is elmondta, tudomása szerint a 24 dolgozó nagy részének sikerült elhelyezkednie, néhányan valószínű, hogy munkanélküliek.

 

Számukra lehet kedvező hír, hogy a - szintén az Ipari Parkban működő - Märtz Fashion Kft. újabb dolgozókat akar felvenni, köztük szegő-fedő varrónőket és szabászokat, egyműszakos munkarendbe.

 

Pálinkás Péter a Märtz Fashion Kft. gazdasági igazgatója a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a 2013-ban 417 millió forintos beruházással egy újabb 3000 négyzetméteres üzemcsarnok megépítésével 170 új munkahelyet teremtettek, ezzel már 420 dolgozójuk van, azonban a cég termékei iránti kereslet miatt - ezekben a napokban - ismét felvennének 20-30 dolgozót. Hozzátette, még olyanok jelentkezését is várják, akiket otthondolgozóként alkalmazhatnának.

Peer Zander ügyvezető szerint, a minőségi textiliparban nagy szükség van a képzett szakemberekre.

A cég érdemei közé sorolható, hogy elősegítették az iskolarendszeren belüli textil szakmák újraindítását. Az sem véletlen, hogy jó a kapcsolatuk a vásárhelyi szakképzéssel. Az önkormányzattal és a Kalmár Zsigmond Szakképzővel karöltve, évek óta tevőlegesen részt vesznek a szakképzésben, úgy is, hogy a Märtz Kft. a gyakorlóhelye egy 12-13 fős osztálynak, így közülük többeket biztos állás várja a cégnél.

 

Az évi 600 ezer darabos felsőruházati termelésük Németországban talál vevőre. Termékeik egyébként igen kedvező áron, a vásárhelyiek számára is elérhető a textilüzem mellett kialakított elegáns outlet üzletükben.

Képeinken az outlet üzlet és a cég a szakképzésben kifejtett tevékeségéért 2014 februárban odaítélt díja.


 

 
 
B. Szabó Zoltán
 

Olvassa el ezt is!

Győzött a vendégcsapat

Győzött a vendégcsapat

A HLKC ezúttal sem találta a vendégcsapat gyors lábmunkára épülő támadójátékának az ellenszerét, így megérdemelt orosházi győzelem született. Képekkel!
Jönnek a szakgimnáziumok

Jönnek a szakgimnáziumok

Az általánosból többnyire gyenge tudással kikerült és a szakiskolákban a közismereti képzést nél­külöző diákokat két év alatt, rohamtempóban el akarják juttatni az érettségiig.
Orbán Viktor Vásárhelyen

Orbán Viktor Vásárhelyen

A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
A negyedik negyedre elfogyott az erő

A negyedik negyedre elfogyott az erő

Saša Vejinović csapatának lehetősége volt, hogy megtartsa az esélyét a felsőházi rájátszásra, ám sok hibával játszott, és végül 20 pontos vereséget szenvedett.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.