A kocsmánál addig provokálta kiabálva az II. rendű vádlottat, amíg az elindult felé. A vége életveszélyt okozó testi sértés lett.
Helybenhagyta a Szegedi Ítélőtábla Gyurisné dr. Komlóssy Éva vezette büntető tanácsa az életveszélyt okozó testi sértés miatt Németh Kálmán és társa ellen indított büntetőügyben a Bács-Kiskun Megyei Bíróság ítéletét, így a vádlott jogerős büntetése 2 év letöltendő börtön és 3 év közügyektől eltiltás lett. Az ügy II. rendű vádlottja, Sz. Gábor (1965 – tompai lakos) súlyos testi sértés bűntettéért 200 napi tétel pénzbüntetést kapott, amelynek egy napi tételét a bíróság 500 forintban határozta meg. Az így kiszabott összesen 100 ezer forint pénzbüntetést meg nem fizetése esetén 200 napi fogházra kell átváltoztatni.
Az ítélet ellen fellebbezésnek nincs helye.
Az I. és a II. rendű vádlott régóta ismerték egymást, a cselekményt megelőző időszakban a II. rendű vádlott neheztelt az I. rendű vádlottra, mert megítélése szerint motorjával rongálta a kapubejáróját.
2007. decemberében az egyik tompai kocsmában össze is szólalkoztak, a II. rendű vádlott belekötött az I. rendű vádlottba, elszakította pulóverének vállpántját, mire a megtámadott elhagyta a kocsmát, de közölte: lesz ennek még következménye.
2008. március 9-én délután ismét az említett kocsma előtt találkoztak össze, és amikor az I. rendű vádlott kiszállt a kocsijából, az addig a kocsmában szórakozó és ittas állapotba került II. rendű vádlott odalépett hozzá, és - az eljárás során meg nem állapítható okból - ököllel arcon ütötte az I. rendű vádlottat, akinek eleredt az orra vére. Ekkor a megsérült férfi kocsijával tompai lakására ment, ahol az orrvérzését csillapította. Mint később kiderült, az ütéstől az orrcsontja darabosan eltört, sérülése 4 hét alatt gyógyult meg.
Hazatérése után úgy 10-20 perccel az I. rendű vádlott kocsival visszament a kocsmához, azzal a szándékkal, hogy az őt ért sérelem miatt elégtételt vegyen a II. rendű vádlotton. Erre a célra vitt magával egy olyan tompa tárgyat, ütleget, amit az eljárás során nem sikerült azonosítani. A kocsmánál addig provokálta kiabálva az II. rendű vádlottat, amíg az elindult felé. Mikor összetalálkoztak a kocsma mögött, az I. rendű vádlott szidalmazni kezdte a II. rendű vádlottat, és egyszer, a közepesnél nagyobb erővel fejbe vágta. Ekkor az I. rendű vádlott nem meghatározható okból – ütés, lerántás, vagy meglökés következtében – a földre zuhant, a feje a talajhoz csapódott, elveszítette eszméletét, a füléből vér kezdett folyni.
Hallva a zajokat többen megindultak a kocsmaépület mögé, hogy megnézzék, mi történt. Addigra az I. rendű vádlott az ütleget a kocsijába tette, majd az eszméletlenül fekvő II. rendű vádlott mellkasába és hasába többször is belerúgott. A bántalmazást csak az egyik tanú felszólítására hagyta abba. A sérülthez mentőt hívtak, az I. rendű vádlott pedig elhagyta a helyszínt, ahova úgy 20 perc múlva visszatért.
A II. rendű vádlott a bántalmazás következtében olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy közvetlenül életveszélyes állapotba került, a halál bekövetkeztét az időben érkező szakszerű orvosi beavatkozás, életmentő koponyaműtét hárította el. A II. rendű vádlott sérülései 8-10 hét alatt gyógyultak, de a koponyalapi törés és az agysérülés következményeként maradandó fogyatékosságot szenvedett, halláscsökkenés, szédülékenység alakult ki nála, ami összességében 15 százalékos mértékű munkaképesség-csökkenésnek felel meg – áll az I. fokon eljáró bíróság ítéletében.
Életveszélyt okozó testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek a Bács-Kiskun Megyei Bíróság 2010. szeptember 7-én Németh Kálmán (1987 – tompai lakos) I. rendű vádlottat, és ezért őt 2 év börtönre és 3 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az ügy II. rendű vádlottja, Sz. Gábor (1965 – tompai lakos) súlyos testi sértés bűntettéért 200 napi tétel pénzbüntetést kapott, amelynek egy napi tételét a bíróság 500 forintban határozta meg. Az így kiszabott összesen 100 ezer forint pénzbüntetést meg nem fizetése esetén 200 napi fogházra kell átváltoztatni. (Az ítélet a II. rendű vádlott esetében már jogerőre emelkedett.)
Az I. rendű vádlott ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlott és védője elsődlegesen felmentés, másodlagosan a büntetés enyhítése érdekében nyújtott be fellebbezést, így került az ügy a Szegedi Ítélőtáblára.