Kultúra, oktatásA világ legjobb zongorája Vásárhelyen

2014. június 26., csütörtök
 

A zene nyelvén stílszerűen ’allegro vivace’, vagyis erőteljes lendületet vett a Szerencsejáték Zrt. 30 milliója, hogy június 25-én Hamburgból meg is érkezett a csúcskategóriás zongora, amely a hódmezővásárhelyi Bessenyei Ferenc Művelődési Központ új ékessége lesz.

 

 

 

Fotók: VH

 

 

 

 

Egy nappal a kicsomagolást követően sajtótájékoztatón Borsos Annamária zongoratanár által felcsendültek a Steinway & Sons – méretében is a legnagyobb, és a világ legjobb D–274 típusú zongorájának hangjai.

 

Kószó Péter alpolgármester a sajtótájékoztatón elmondta, köszönettel tartozik az Önkormányzat az összesen 150 magánszemélynek és vállalkozásnak az adományokért, amely lehetővé tette, ahogy fogalmazott: a zongorák Stradivarijának beszerzését.

A Vásárhelyi Hírekben megírtuk, a támogatók közül a legnagyobb összeggel, 30 millió forinttal a Szerencsejáték Zrt. szállt be, amelyet az Önkormányzat keresett meg. A Zrt. honlapján látható adatok szerint a pénzt közérdekű cél támogatására, vagyis a zongora vásárlásához adta a cég az idén március 24-én aláírt adománylevél szerint.         

„Ez egy remekmű!” summázta véleményét Hegedűs Endre június elején a Vásárhelyi Híreknek. A város szülöttét, a Kossuth-díjas zongoraművészt kérték fel egy hamburgi utazásra, hogy a Steinway & Sons európai manufaktúrájában készült zongorák közül válasszon. Mint mondta hat zongora közül a több órán át tartó próbák után sikerült megállapodni az egyiknél.

Annál, amely most már a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban csendül fel, koncertkörülmények között először szeptember 28-án.

Kószó Péter elmondta, júliusban és augusztusban nyílt napokat tartanak, hogy a Péczelys tanárok, zongorázni tanuló növendékek ismerkedjenek a hangszerrel, kipróbálják, gyakoroljanak rajta.

 

Ezen játszani öröm és megtiszteltetés lesz, és nem utolsó sorban a zongoratanulásra ösztönzőleg hathat,- jelentette ki Vágó János a Péczely Attila Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója.

A Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, a vételárban 5 évig olyan jellegű garancia is benne foglaltatik, amely szerint évente egyszer a Steinway magyarországi képviselője átnézi, hangolja a zongorát.  Szükség is van az extra figyelemre, hiszen zongorák közt olyan a Steinway D–274, mint az autók közt a Rolls-Royce: a legmagasabb igényeket is kielégíti.

 

A hangszer valódi csábítóerő lehet abban, hogy neves művészek is koncertezzenek Vásárhelyen. A sajtótájékoztatón elhangzott, már keresték fellépési lehetőség felajánlásával Szakcsi Lakatos Bélát, Kocsis Zoltánt. Ősztől pedig komolyzenei bérletet terveznek.

 

 A Steinway & Sons D-274 (vagy D) a modellt a cég zászlóshajójának tartják.

Először  1884-ben készítették ezt a modellt. A zongoraművészek legkedveltebb zongorája.

274 cm hosszú, 156 cm széles, és 480 kilogramm.


A Steinway & Sons zongorabemutató videoja: 

  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyi vonatkozású büntetőügy végére került pont

Vásárhelyi vonatkozású büntetőügy végére került pont

Volt olyan település, ahol papíron 0,8 hektár fertőtlenítésén ugyanannyi ember dolgozott, mint máshol azonos adottságú, de csaknem százszor nagyobb területen.
Megtorpant a futball utánpótlás finanszírozása

Megtorpant a futball utánpótlás finanszírozása

A Magyar Labdarúgó Szövetség szeptember óta nem küldi az utánpótlás- nevelésre jóváhagyott TAO támogatást. Az NB III-as felnőtt csapat anyagi háttere biztosított.
Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Az országos ranglistán a 4. helyen végeztek

Ismét Baján rendezték meg a Magyarországi Német Általános Művelődési Központban a 9-10. évfolyamosok részére kiírt országos németversenyt.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025

2025. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 

És ezt már olvasta?

Vereség a rájátszás első meccsén
Vereség a rájátszás első meccsén Az alapszakaszban 2. Tiszaújváros vendégeként kikapott ugyan a vásárhelyi csapat, de kiválóan tartotta magát. A második találkozón  kiharcolhatja az egyenlítést a párharcban.
 
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás?
Melyik volt előbb: a nyúl vagy a tojás? A locsolkodás idején, amikor a piros tojás is gazdát cserélt, érdemes megtudnia honnan is ered ez a szokás? Na és a nyuszi mit keres itt?
 
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
 
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában
Munkalehetőség a BYD szegedi gyárában A HSZC Corvin Mátyás Technikum és Kollégium, valamint a HSZC Eötvös József Technikum több mint kétszáz tanulója ismerkedett meg a kínai autógyárral.
 
Pert nyert a város a Volánnal szemben
Pert nyert a város a Volánnal szemben A Volánbusz felperesi minőségében közel 400 millió Ft-ot követelt, amit jogerős ítéletében a Szegedi Ítélőtábla elutasított.
 
Keleti Éva szubjektív fotótárlata
Keleti Éva szubjektív fotótárlata

Keleti Éva világ életében színházi fotós volt, dokumentálta a próbák folyamatait, a bemutatók sikereit, benézett a kulisszák mögé, az öltözőkbe.

 
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre
Újabb Lynx harcjármű érkezett Vásárhelyre Az eszközbeszerzések azt a célt szolgálják, hogy az MH modern, ütőképes erőt képviseljen, felkészült legyen minden kihívásra - mondta a honvédelmi miniszter.