
„We wish you a Merry Christmas” vagyis a ’Boldog Karácsonyt kívánunk’ című 16. századi gyerekdalocskát szinte mindenki ismeri, dúdolta már, ám harsonán nem tartozik a legkönnyebben előadható darabok közé.
Fotók: VH
Talán nem véletlen, hogy a katonazenészek ezt választották, egy rövid élőzenés bemutatóra, amellyel ma délután a sajtó képviselőit fogadták a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Mint megtudtuk, ez a dal is szerepel az MH5 Bocskai István Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekarának Gálakoncertjén, december 15-én este. Takács Attila ezredes, a Lövészdandár parancsnoka elmondta ez már a tizenegyedik alkalom, hogy a katonák koncertjükkel fejezik ki köszönetüket Hódmezővásárhelynek. Lehetőség a katonák és civilek találkozására. A parancsnok arról is beszélt, hogy a dandár számára a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar fontos feladatot tölt be, az igen képzett zenészek sokfelé adnak koncertet az országban. Röviden úgy fogalmazott: „ők a mi utazó nagyköveteink.”
Idén is egyedi, formabontó produkcióval és hagyományos karácsonyi zenével készülnek a katonazenészek a karácsonyi hangversenyre, széles repertoárral Sosztakovicstól a La Mancha Lovagja című musical-ig. Erről Kovács István őrnagy, a Bessenyei Ferenc-díjas Zenekar karmestere beszélt. Természetesen idén is közösen koncerteznek a Városi Vegyeskarral, a Fandante-vel, a Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola 60 tagú, valamint a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola 72 tagú énekkarával. A műsorról elmondta, Sosztakovics Ünnepi nyitányával kezdenek, a komolyzenei blokk után többek között A muzsika hangjai című musical dalaival és Mitch Leigh La Mancha lovagjának részleteivel, végül pedig hagyományos karácsonyi dalokkal készülnek a különleges alkalomra.
Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar
A 2001-ben alapított, jelenleg 24 fős hódmezővásárhelyi helyőrségi zenekara 2002 májusában, a Honvédelem Napja alkalmából Ópusztaszeren rendezett, Katonacsaládok Országos Találkozóján mutatkozott be először, közel tízezer ember előtt. Az évi 150 katonai feladat mellett a zenekar fennállása óta aktívan részt vesz a város kulturális és művészeti életében, az állami ünnepségek, térzenék és koncertek révén a város mindennapjainak részévé vált. Az együttes számos katonazenekari-fesztiválon lépett fel itthon és külföldön, rendszeresen szerepelője a környező települések rendezvényeinek. A szolgálati repertoáron kívül törekszenek a magyar fúvószenei irodalom, a nemzeti hagyományok népszerűsítésére is. A zenekara a több mint 10 éven át nyújtott kimagasló teljesítményéért, idén a Magyar Kultúra Napja alkalmából Bessenyei Ferenc Művészeti Díj elismerésben részesült. A zenekar munkáját Kovács István őrnagy irányítja.