BulvárA terrortámadás két szegedi áldozatára emlékeznek

2015. január 13., kedd
 
A terrortámadás két szegedi áldozatára emlékeznek

Beszélgetéssel, filmvetítéssel, zenés műsorral és virrasztással emlékeznek a három éve januárban Etiópiában magyar kutatókat ért terrortámadás áldozataira, Fábián Tamás geográfusra és Szabad Gábor kutatóorvosra az elhunytak barátai, munkatársai csütörtökön Szegeden.

 

 

 

A Bálint Sándor Művelődési Házban január 15-én, az emlékest megnyitója után az expedíció két tagja, Gruber László és Szilasi Péter tart előadást. Ezt filmvetítés követi: az érdeklődők válogatást láthatnak Fábián Tamás saját készítésű útifilmjeiből, bemutatják a többi között az 1991-es izlandi útján forgatott alkotását. Ezután a külföldi és magyar retrotánczenét játszó Memphis együttes ad koncertet.

 

A Vásárhelyi Hírek több cikkben is beszámolt  arról, hogy a szegedi kutatókból álló turistacsoportot 2012. január 17-én érte támadás Etiópia Afar térségében, az Erta Ale vulkán közelében. A merényletben életét vesztette az 53 esztendős Fábián Tamás szegedi geográfus, a 39 éves kutató bőrgyógyász, Szabad Gábor, valamint két német és egy osztrák állampolgár.

 

Olvassa el hogy történt a támadás:

Etiópiai merénylet - Másfél napig nem jött orvosi segítség

 

A Szegedi Tudományegyetem két tanára is a támadás áldozata lett

 

Olvassa el ezt is!

Újráznak a diplomamentők

Újráznak a diplomamentők

Hasznos kezdeményezés volna, pénz is van rá, ám a rosszul végzett felmérés, rugalmatlan szervezés miatt sokkal kevesebb embert segít diplomához.
Egy autó csomagtartójában hurcolták el a vásárhelyi férfit

Egy autó csomagtartójában hurcolták el a vásárhelyi férfit

Brutálisan bántalmazták a 28 éves férfit, elvették értékeit, majd kutyanyakörvvel kikötözve magára hagyták egy tanyán. A négy elkövető összesen 13 és félévet kapott.
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán

A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren

Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.