SportA Kosársuli megőrizte hibátlan hazai mérlegét

2022. november 13., vasárnap

A Kosársuli megőrizte hibátlan hazai mérlegét

November 11-én este a Győr csapatát fogadta a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 9. fordulójában. Slobodan Kalinic együttese kiélezett meccset játszott a vendégekkel, és két, idegenben elveszített bajnoki után győzelemmel zárt, ezzel megőrizte hibátlan hazai mérlegét.

A kezdést megelőzően az egyesület alapítóelnökére, dr. Elek Andrásra emlékeztünk, aki november 9-én, szerdán ünnepelte volna a 72. születésnapját. Életművének és munkásságának tiszteletére a Hódtói Sportcsarnok első emeletén emléktáblát avatott Szabó Attila, a Kosársuli elnöke és dr. Elek András családja. Az eseményen részt vettek az egyesület tagjai, a vásárhelyi kosárlabdázás meghatározó alakjai, szurkolók és ismerősök, akik aztán a mérkőzésre is maradtak, így mintegy 500 néző előtt játszhattak a csapatok.

A Kosársuli pedig a pályán is méltó módon emlékezett: az U20-asok 83-50-es sikere után a felnőttek is nyerni tudtak. Parádésan kezdett a sérült Pavlovicot nélkülöző sárga mezes hazai együttes, a remek teljesítményt nyújtó Varga testvérek vezetésével két perc után már 8-0 volt az állás. A győriek stílszerűen a Kámán testvérek kosaraival zárkóztak, a negyed közepén, 13-13-nál utol is érték a Kosársulit. Slobodan Kalinic időkérése viszont jót tett a csapatnak, és Bálint pontjainak köszönhetően ismét tíz pont környékére nőtt az előny. A negyedet Bakon triplája zárta (28-22), és ezt a lendületet tovább is vitték a vendégek a második negyed elejére.

Ahol Sonyák, majd Kocsis befejezései után átvették a vezetést (30-31). Időkéréssel és cserékkel próbált frissíteni a Kosársuli, ám percekig sem támadásban, sem védekezésben nem működött semmi. A rosszul sikerült perceket Varga Ákos triplája törte meg 36-30-as győri vezetésnél, majd Kelemen is szórt egyet távolról, a mutatót pedig Varga Zalán javította a 20. percben. Gyakorlatilag utóbbi jelentette a félidő lezárását, így a számszerű és a lélektani előny is a vásárhelyieké volt a szünetre (43-42).

A csapatokra jó hatással lehetett a Fly Addiction félidőben bemutatott látványos akrobatikus műsora, ugyanis magas színvonalon, pörgős játékkal kezdték a harmadik negyedet. Ennek alapját a kialakuló triplapárbaj adta: Varga Zalán kezdte a sort, majd a Kámán testvérek és Borbáth folytatta, eközben viszont a palánk alatti és az egy-egy elleni játékban is a Kosársuli tudott javulni: 57-55-ről a negyed utolsó négy percében olyan előnyt sikerült kialakítani, ami a végeredményt is meghatározta. Kelemen kettese kezdte a sort, majd Borbáth, Varga Ákos és Varga Zalán többször is megvillant, erre pedig nem volt válaszuk a győrieknek.

75-60-ról kezdődhetett a hajrá. Varga Zalán látványos triplájánál, a 31. percben úgy tűnt, eldőlt a meccs, ám tizennyolc pontos hátrányból sem adták fel a vendégek és megkezdték a felzárkózást. A Kosársuli játékába több hiba is csúszott, az adódó esélyeket jól használták ki a győriek, így négy perc alatt visszajöttek a meccsbe (81-76). A 36. percben, Varga Zalán faulttal együtt értékesített helyzeténél kipontozódott Kámán Bálint, ám Hágen és Bakon helyettesíteni tudta őt támadásban, így egészen három pontra visszajöttek a vendégek. A 38. perc végén viszont Borbáth, egy perccel később Kelemen szórt be egy hárompontost, amire már nem tudott reagálni a Győr: 90-84-re nyert a Kosársuli, így továbbra is 6. a tabellán.

NB I/B Zöld csoport, 9. forduló:

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli-Agrofeed UNI Győr 90 - 84 (28-22, 15-20, 32-18, 15-24)

Vezetőedző: Léránt Gábor

Slobodan Kalinic: "Nehéz, de jó meccset játszottunk. Bár a védekezésünkkel nem vagyok elégedett, de remek dobóformát mutattunk, és ennek köszönhetjük a győzelmünket. Gratulálok a srácoknak, ezzel a lendülettel folytatjuk a szezont."

A következő meccs kedden lesz, Kecskemétre látogat a Kosársuli.