Megszűnik, vagyis a Petőfi Kulturális Ügynökségbe olvad a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft., a MaNK.
Demeter Szilárd főigazgató a racionalizációval indokolja, hogy miért kell beolvasztani a Petőfi Kulturális Ügynökségbe a MaNK-ot, a Magyar Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft.-t.
A MaNK a magyar kulturális intézményhálózat egyik legsokoldalúbb intézménye, amely többféle módon támogatja a művészeket, biztosítja az alkotás megfelelő hátterét. Az ösztöndíjak, a pénzbeli juttatások, a művészeti pályázati lehetőségek mellett a közönséggel való találkozást is segíti az alkotók számára. A MaNK az országban hat alkotóházzal, két művészteleppel és két szentendrei kiállítótérrel rendelkezik.
Ezek közül három telephely Vásárhelyen van, a Mártélyi Alkotóház, a Virág utcai Alkotóház és a Kertvárosban található Kollektív Műteremnek ismert, Hódmezővásárhelyi Művésztelep.
Sajtólevelében Demeter Szilárd arról is írt, hogy „Ha meg lehetne szüntetni a párhuzamosságokat, a tulajdonunkba került cégek esetében elindítjuk ezt a folyamatot. Így a teljes – közvetlenül vagy közvetve az alapítvány tulajdonában lévő – ingatlanvagyon egy portfóliókezelő igazgatósághoz kerül, egységesítjük a back office szolgáltatásokat, összevonunk cégeket”.
Azt is hozzátette, hogy a MaNK alkotóházainak funkcióit újragondolják a válságállóság jegyében. "Az energiaválság miatt nekünk is újra kell terveznünk a teljes ingatlanműködtetést és -fejlesztést" – fogalmazott.
Közlése szerint a MaNK több alkotóháza is meg fog maradni. Demeter Szilárd szerint: „Az alkotóházak alkotóházak maradnak. Még pontosabban a jövőben tényleg alkotóházakként működnek, és nem szakszervezeti üdülőként.”
Arról nincs információ, vajon a három hódmezővásárhelyi telephely új tulajdonosi körhöz kerülése, mennyiben fogja befolyásolni Hódmezővásárhely művészeti eseményeit, szervezéseit, lebonyolítását.