SportA Hód Úszó SE utóbbi évek legeredményesebb versenye

2013. január 30., szerda
 

Január 26-án Novi Sad-ban rendezték meg az Europa 2013 Len Meeting elnevezésű nemzetközi úszóversenyt.

 

 


 

 

Szombaton Bosznia –Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Olaszország, Montenegro, Románia, Szlovénia, Szerbia és Magyarország 35 sportklubjának 600 versenyzője mérte össze erejét. Hazánkat a hódmezővásárhelyi Hód Úszó SE 9 sportolója képviselte.

 

A vásárhelyi úszók a novi sadi eredményeik alapján, az utóbbi évek legeredményesebb szereplését könyvelhették el. Összesen 6 aranyérmet, 3 ezüstöt és 5 bronzérmet szereztek.

 

Kimagasló eredményt ért el Kerecsen Gerle, aki nem csak a korosztályában bizonyult a legjobbnak 100m mellúszásban 1:12,87-es időeredményével, hanem az abszolút kategóriában sem talált legyőzőre.

Rajta kívül Süli Ákos 2 mellúszó számban bizonyult a legjobbnak, valamint 50m gyorsúszásban bronzérmet szerzett. A dobogó legfelső fokára Kovács Norman állhatott még 100 méteres pillangó számában.

 

Ezüstérmesek:

 

Kerecsen Gerle: 100m gyorsúszás

Kovács Norman : 200m pillangó

Csényi Lívia :200m pillangó

 

Bronzérmesek:

 

Kerecsen Gerle: 50m gyorsúszás,200 mellúszás

Süli Ákos :50m gyorsúszás,

Szabó Bence:50m hátúszás

Csényi Lívia :100m pillangó

 

A csapat kiváló szerepléséhez hozzájárult még: Károlyi Fanni,Kendi Csaba, és Hös Nimród

 

A csapat többi tagját Olaszné Bajusz Andrea készítette fel.

 

Olvassa el ezt is!

Misszióból jöttek, misszióba mennek

Misszióból jöttek, misszióba mennek

A Koszovóba induló állomány meghatározó részét az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi laktanyájában állomásozó művelettámogató műszaki zászlóalj adja. Képekkel!
Minden a helyére került

Minden a helyére került

Nagy Zsuzsanna, a HISZK Gregus Máté iskola igazgatónője:  A legnagyobb gondossággal őrizzük, azokat a kossuthos tablókat, amelyek az egykori iskola falairól lekerültek. Képekkel!
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?

Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére

A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére

Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 

És ezt már olvasta?

Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.
 
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
 
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra? A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.